Sky Blue İstanbul / Royal Group

Royal Group firmasının Sky Blue İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Tolga Çehreli Sky Blue Garden

Royal Grup’tan Kartal’a 2 yeni proje geliyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 14.03.2015
Kartal’da Sky Blue İstanbul’u yıl sonuna teslim etmeyi planlayan Royal Grup, yeni iki projenin hazırlıklarını tamamlıyor.
Haziran ayında 400 konutlu Sky Garden'in temelini atmayı planlayan Royal Grup, Aralık 2015'te Yakacık'ta geliştireceği 250 konutlu projenin temelini atıyor. Toplam 87 konutlu ilk projeleri olan Sky Bule İstanbul'da sona geldiklerine dikkat çeken Royal Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, Kartal'ı bırakmadıklarını kaydetti. 400 konutlu ve iki kuleli Sky Garden'in lüks bir proje olacağını söyleyen Çehreli, lokasyon olarak markalı konut projelerinin yoğunlaştığı Esentepe Mahallesi'nde yer alacağını ifade etti. Fiyatların 4 ile 5 bin lira aralığında seyredeceğini söyleyen Çehreli, “Yatırım değeri olarak 100 milyon lira planlıyoruz. Ciro beklentisi de 140 milyon lira civarında seyredecek” dedi.

Sky Garden hakkında bilgi veren Çehreli, “Sky Garden'ın ilk kulesi 30 katlı olacak ve 115 metre yükselecek. İkincisi 22 katlı ve 87 metre yüksekliğinde olacak. Arsanın yeri denizden 75 metre yükseklikte. Üçüncü kattan itibaren deniz görünecek. Kat yüksekliği 3.60 metre olacak” dedi. 

Projenin 13 bin 500 metrekare arsa üzerinde yer alacağını söyleyen Çehreli, “1+1'den 5+1'e kadar konut seçeneği olacak. Dubleksler ve bahçe dubleksleri olacak. Akıllı ev sistemi ile donatılacak. Yüzde 80'i denizi görürken sadece yüzde 20'lik dilimi Aydos Ormanı manzaralı olacak. 11 bin 500 metrekarelik peysaj alanı olacak” diye konuştu.

Orta gelirliler için Yakacık'ta proje yapılıyor

Diğer projenin yine kentsel dönüşüm projesi kapsamında olacağını ve 250 konutlu olacağını söyleyen Çehreli, “Kartal Yakacık'ta ve orta gelir seviyesine hitap edeceğiz. Aralık 2015'te inşaata başlayacağız ve iki parseli birleştirerek 15'er katlı 4 blok yapacağız. Orasını da 2 yılda teslim edeceğiz. Maliyetini 30 milyon lira, cirosunu 50 milyon lira olarak hesapladık” diye konuştu. Çehreli, Sky İstanbul'un sanayi dönüşümü, yeni iki projenin kentsel dönüşüm olduğunu ve her üçünde yüzde 50 oranında arsa sahiplerine ile paylaştıklarını söyledi.

İletişim Bilgileri

444 5 795

http://www.royalgroup.com.tr/sky-blue-istanbul

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Royal Grup Royal Grup Kartal SKY Blue İstanbul Tolga Çehreli