Piazza / Rönesans Gayrimenkul

Rönesans Gayrimenkul firmasının Piazza projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Rönesans Holding

Rönesans Holding, Rusya'da inşaata devam edecek

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 02.04.2016
Rönesans Holding Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, "2.500 kişi çalıştırıyoruz Rusya’da devam ederiz" dedi.
Rönesans Holding Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, BloombergHT'deki ‘Üst Düzey' programında, “Rusya'da tabii bir kriz doğmuştu. Yeni inşaat projelerine izin verilmeyecek dendi. Öncelikle Türkiye açısından bir değerlendirelim. Şu andaki durum nedir?” sorusunu yanıtladı. 

Kayaalp, “Pazardaki mevcudiyetimizi devam ettireceğiz. Bugün baktığımızda Avrupa'da 2500 kişi istihdam ediyoruz. Ve bu sene 1 milyar Euro'luk bir ciroya ulaşacağız” dedi. Genel olarak bakıldığında Türk müteahhit sektörünün Rusya'ya 1988 yılında girdiğini kaydeden Kayaalp, “Yaklaşık 2000 proje gerçekleştirmiş ve 60 milyar dolarlık bir değere sahip bu projeler” diye konuştu. Türkiye'de özel sektördevlet işbirliğinde gerçekleştirdikleri projelere de değinen Kayaalp, “Biz devlete yüksek donanımlı iyi teknolojiye sahip şehir hastanelerini teslim ediyoruz ve buradan kira ve servis gelirleri alıyoruz 25 yıllık bir sürede. Biz bu projeler çerçevesinde ilk olarak Yozgat'ın açılışını ekim ayında yapacağız” dedi.

Rönesans Holding İpek Ilıcak Kayaalp BloombergHT