Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi

Rönesans GY Adana'ya yatırım yapmaya devam edecek

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 26.02.2015
Rönesans GY ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte düzenlediği Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nin ilki gerçekleştirildi.
Zirvenin ev sahibi olan Rönensans GY'nin Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, modern şehirlerin akıllı binalardan ibaret olmadığını işaret ederek kenti kent yapan unsurların eski ve yenin birbiriyle olan ilişkisi olduğunu kaydetti. Adana başta olmak üzere Türkiye'de çok önemli projelere imza attıklarını belirten Yanıkömeroğlu, “Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi'ni anasponsor olarak desteklemek bizim için onurdur. Burada oluşan bilgi birikimi ile bundan sonra atacağımız adımları çok daha sağlıklı planlayabiliriz. Çünkü zirvede modern şehircilik ve kentsel dönüşüm süreçlerinin gelişmesi için önemli adımlar atıldığı kanısındayız. Modern şehirler aynı zamanda teknik, sosyal ve kültürel altyapıların da doğru planlanması şart. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerini önemsiyoruz” diye ekledi. 

AVM arsası 850 hak sahibinden toplandı

Adana'nın İstanbul'dan sonra 2. sırada geldiğini belirten ve bunda en önemli etkinin arsa artışı olduğunu söyleyen Yanıkömeroğlu “Adana'da Optimum AVM ile varız. Bunun arsasını 850 hak sahibinden topladık. Bunlara ek olarak K. Maraş ve Urfa'da yaptığımız AVM'lerin arsalarını da kentin içinde kalan bölümlearde aldık. Bunlar da bir tür kentsel dönüşüm örneği olarak sayılabilir aslında. Adana'da şehir hastanesi ile birlikte yatırımlarımız devam ediyor. Yapılan organizasyonun Adana için çok iyi olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

Rönesans GY Adana Kamil Yanıkömeroğlu Adana Büyükşehir Belediyesi Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi