regus
Haberler / Sektörden Haberler / Regus, Türkiye'deki ofis sayısını 24'e çıkardı

Regus, Türkiye'deki ofis sayısını 24'e çıkardı

Sektörden Haberler 22.09.2017 10:47

Türkiye’de hazır ofis alanları ile faaliyet gösteren Regus, Türkiye’deki ofis alanı yatırımlarına iki yeni ofis alanı daha ekledi.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünyada hazır ofis sistemlerine olan ilgi giderek artıyor. Hazır ofis sistemlerinin dünyadaki öncüsü olan, günümüzde dünyanın 100 ülkesinde 3 bin lokasyonda hizmet veren Regus, 18 yıldan bu yana Türkiye'de iş dünyasına hazır ofis sistemleri hizmeti veriyor. Türkiye'yi hazır ofis sistemleri ile tanıştıran Regus, Türkiye pazarındaki büyümesine devam ediyor. Türkiye pazarındaki ofis alanı sayısını 30'a ulaştırma planları yapan şirket, bu plan doğrultusunda, Ekim ayı itibariyle İstanbul'un Anadolu Yakası'nda Maltepe Ofispark, Anadolu yakasının önemli ve gelişen merkezi iş alanlarından Maltepe bölgesinde E-5 Otoyolu üzerinde Küçükyalı ve Maltepe metro duraklarının arasında yer almaktadır. Kartal-Kadıköy metro hattı çevresinde bulunan alışveriş merkezlerine ve yeme içme olanaklarına kolay ulaşım sağlamakta olup 1150 m2 alanıyla hizmet verecek. Kurtköy Aeropark ise, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın bulunduğu İstanbul'un en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Kurtköy'de konumlanmış ve 1100 m2  alanıyla tüm Regus hizmetlerini kusursuz sunmaya hazırlanıyor. 

Regus'un Türkiye'deki büyüme planı çerçevesinde bu yıl 7 yeni ofis alanı açacağını belirten Regus Türkiye Ülke Müdürü Murat Özgönül, “Regus olarak önümüzdeki iki yıl içinde mevcut merkez sayımızı iki katına çıkarmak istiyoruz. 2017 sonu itibari ile 10.000 m2 gibi bir ek ofis alanı geliştirmeyi ve toplam büyüklüğü 35.000 m2'ye ulaştırmayı hedefliyoruz. Rekabetçi bir büyüme planımız var. İstanbul öncelikli olmak üzere, tek merkezimizin bulunduğu diğer şehirlerde merkez sayılarımızı arttırmak ve henüz hiç bulunmadığımız ve potansiyel gördüğümüz yeni şehirleri bu konsept ile tanıştırmak istiyoruz. 2017 yılı içerisinde 6-7 açılış ve 2018 yılına dönük 3-4 imza süreci tamamlanmış yeni merkez planlıyoruz. Diğer pek çok aday lokasyon ile ilgili çalışmalarımız da hızla devam ediyor” dedi.

YENİ KONSEPT...

Tüm merkezlerinde daha yenilikçi, daha renkli, daha rahat çalışma ortamları sunmak amacıyla farklı konseptler geliştirdiklerini belirten Murat Özgönül, konseptleri hakkında şu bilgileri veriyor:

“Lokasyona ve müşteri profiline göre belirlediğimiz bu konseplerden birisi daha modern, canlı renklerin ağırlıklı olduğu, rahat spor ve rahat bir konsept iken ikincisi daha retro denebilecek, stil endişesi taşıyan, pastel renklerin ağırlıklı kullanıldığı bir konsept olarak tanımlanabilir. Müşterilerimize sunduğumuz her odanın müşterilerimizin kişisel tercihlerine göre iklimlendirilebilmesi, ortak çalışma alanlarımız dahil olmak üzere tüm çalışma ortamlarımızın sağlıklı, temiz, alerjiyi tetikleyici özelliklerden uzak, ergonomik yapıda olabilmesi, renkler ve kullanılan malzemeler açısından rahatlık veren, her tür zevke hitap edebilecek seçimlerin yapılması özellikle dikkate aldığımız ve uyguladığımız kriterler olarak öne çıkıyor.”

TÜRKİYE'DE 24 OFİS ALANINA ULAŞTI…

Regus'un Türkiye'de 18'i İstanbul'da,  ikisi Ankara'da olmak üzere, Adana, Gaziantep, İzmir ve Bursa'yı da içeren 6 kentteki  toplam ofis alanının 24'e ulaştığını belirten Murat Özgönül, yılsonunda da 30'a ulaşmasını planladıklarını vurguluyor. 

Hazır ofis sistemleri ile işletmelerin ofis maliyetlerini ortadan kaldıran ve büyümelerine katkı sağlayan Regus, Google, Toshiba ve GlaxoSmithKline gibi uluslararası şirketlerin yanı sıra Start Up firmalarının da bir numaralı tercihi oluyor.

Regus'un ülke vizyonu çerçevesinde yeni yatırımlar için yer araştırmaları sürerken, insanların kolay ulaşabilecekleri ve iş yaşamlarını rahatlıkla sürdürüp şirketlerini geliştirebilecekleri lokasyonlar tercih ediliyor.

Regus ofislerinin kullanıcıları sadece Türkiye'de değil Regus ofislerinin bulunduğu dünyanın 100 ülkesinde, 3000 lokasyondaki ofis alanlarından da yararlanma şansını yakalayabiliyor. Regus'ta günlük, aylık, yıllık ya da daha uzun dönemlerle ofis alanı kiralayıp burada çalışan diğer şirketlerle sinerji oluşturup kendi işlerini geliştirme fırsatına da sahip olabiliyorlar. Böylece iş yaşamında rakiplerinden bir adım öne çıkabiliyorlar.

Dünyanın önde gelen hazır ofis alanı sağlayıcısı Regus'ta ofis sahibi olmak şirketlere müşterilerine karşı prestij unsuru da oluyor. Bununla birlikte sanal ofis, toplantı odası, sekreter hizmeti, temizlikten internete kadar bir ofiste ihtiyaç duyulan tüm hizmetlere ulaşmak ve ofislere 7/24 ulaşım mümkün oluyor.