rasim ozan kütahyalı mipim 2015

Rasim Ozan Kütahyalı, MIPIM 2015’te konuştu!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 10.03.2015
Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM 2015'e katılan Rasim Ozan Kütahyalı, sektörün son durumunu masaya yatırdı.
Türk medyasının önemli ismlerinden Rasim Ozan Kütahyalı, Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleştirilen MIPIM 2015 Fuarı'na katıldı. İnşaat ve gayrimenkul sektörüne daire çarpıcı açıklamalarda bulunan Kütahyalı, son dönemde yatırımların hız kestiğini söyledi.

İstanbul çürük, sektöre haksızlık yapılıyor

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün Türkiye açısından büyük bir öneme sahip olduğunu dile getiren Rasim Ozan Kütahyalı ‘Son iki senedir bu sektöre çok haksız bir şekilde vuruluyor. Bu alan bizim en başarılı olduğumuz bir kol. İstanbul'daki binaların halen yüzde 70'i çürük binalardan oluşmakta' diyerek sektörün desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye'de yatırımlar durmamalı

Yeniden yapılanmak için inşaat ve gayrimenkul sektörünün değerine vurgu yapan Kütahyalı ‘Bu fuarda da şehirlerin genel tanıtımı yapılıyor. Bu gelişmeler Türkiye açısından önemli. Yatırımların Türkiye'de hiç durmaması lazım. Şu an genele bakıldığında yatırımlar hız kesmiş hatta durmuş durumda diyebiliriz' ifadelerini kullandı.

Yapı tipleri düzene girmeli

İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelindeki tüm binaların yenilenip çağdaş hale gelmesi gerektiğini söyleyen Kütahyalı ‘Keşke MIPIM'i İstanbul'da yapabilsek. Özellikle megakentte iki türlü projeler olmalı. Şu anda Ataşehir ve Kağıthane'de yüksek yapılara müsaade edilebilir. Ancak Boğaz'da ve sur içinde yatay mimari olmalı' diyerek imar konusunda düzenleme yapılabileceğini belirtti.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Mehmet Çiçekçi Fransa'dan bildiriyor...

rasim ozan kütahyalı mipim 2015 mipim 2015 türk katılımcılar