Permolit Boya ve MEB

Permolit Boya ve MEB yüzlerce kişiye meslek sahibi yapacak

Sektörden Haberler 20.08.2016 08:12

Boya sektöründe 1984 yılından bu yana faaliyet gösteren Akçalı A.Ş. markası Permolit Boya, Milli Eğitim Bakanlığı ile önemli bir projeye imza atıyor.

İş güvenliği ile boya uygulama ve ustalığı alanlarında yüzlerce kişilik bir sertifika programı gerçekleştirecek olan Permolit Boya, bu programla özellikle eğitimi olmayan profesyonel ya da yarı profesyonel boyacılarla beraber, isteyen herkesi sertifikalandırmayı hedefliyor.  

24 saati ‘İşçi Sağlığı Mevzuatına Uymak ve İş Güvenliği Önlemlerini Almak' ve 16 saati ‘Boya İşleri Yapmak' konularında olmak üzere, toplam 40 saatlik olan sertifika programı belge almak isteyen herkese açık olacak.

Ekim ayında başlıyor

Ekim ayında başlayacak eğitimler hafta içi, Zincirlikuyu Meslek Lisesi atölyelerinde teorik ve uygulamalı olarak yapılacak. Eğitimde kullanılacak tüm malzemeler, kıyafetinden kullanacağı malzemeye kadar Permolit Boya tarafından temin edilecek.

Toplamda 40 saat olan eğitimler, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı saatlerde programlanarak, katılımcılara zaman anlamında alternatifler sunulacak. Katılımcılar, tercih ettikleri programa göre, eğitimi 2 ya da 4 hafta da tamamlamış olacaklar.

Başvuru formları 17 Ağustos itibariyle Akçalı A.Ş (http://www.akcali.com) ve Permolit Boya'nın (http://www.akcali.com/permolit) web sayfalarında yayınlanmaya başlayacak. Programa katılmak isteyenler, ayrıca Permolit Boya satış noktalarından da bu formlara ulaşabilecekler.