Parsel Tapu Sorgulama

Parsel Tapu Sorgulama Tapu Kadastro Pafta Yeri Sorgulama

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 26.10.2015
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün yaptığı çalışma ile parsel sorgulama ve tapu bilgileri öğrenme işlemini kolaylıkla öğrebilebiliyorsunuz.
Yapılan çalışma ile İl, İlçe, Mahalle, Ada ve Parsel bazında sorgulama yapılabilmektedir. Üstelik parsel sorgulama, tapu sorgulama ve pafta yerini öğrenme işlemlerinizi mobil cihazlarınız ile rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Parsel Nedir?

Parsel, İmar yasalarına göre ayrılıp sınırlanmış arazi parçası anlamına gelmektedir. Parsel mülkiyeti bir kaç kişinin olabileceği gibi devlet, kuruluş ve tekil kişilerinde olabilir.

Parsel Sorgulama İşlemini buradan yapabilirsiniz.

Tapu Nedir?

Tapu, Bir taşınmazın üstündeki mülkiyet hakkını gösteren belge anlamına gelmektedir. Tapu Sicil Müdürlüklerinde Akitli, Akitsiz işlemler, Mahkemeler, İcra Müdürlükleri, ilgili Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, Mal Varlığı Araştırmaları, Tapu Kaydı bilgi ve belgelerinin temini ile Kanunun öngördüğü diğer hususlar konusunda hizmet verilmektedir.

Tapu Sorgulama İşlemini buradan yapabilirsiniz.

Pafta Nedir?

Pafta, Bir alanın kadastro durumunu gösteren farklı malzemeler üzerine yapılmış parselleme çizgilerinin bütününe verilen isimdir.

Pafta Sorgulama İşlemini buradan yapabilirsiniz.

Parsel Tapu Sorgulama Tapu Kadastro Pafta Yeri Öğrenme işlemlerini emlaktasondakika.com adresinden takip edebilirsiniz.

 

Parsel Tapu Sorgulama