Ebru Özyurt

Özyurtlar İnşaat bu yıl üç projeye başlayacak

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 23.02.2015
Esenyurt’taki markalı projeleri ve 39 bin konutla kendini ispat eden Özyurtlar İnşaat, İstanbul’un yanı sıra Gaziantep’te de proje geliştirecek.
Esenyurt ağırlık merkezi olmak üzere bölgenin dönüşümünde büyük emeği olan Özyurtlar İnşaat, ölçek büyüttü. Firma, Bahçeşehir'de 2, Gaziantep'te de bir olmak üzere bu yıl 3 proje geliştirecek. 2014 yılını 5 projenin teslimi ile kapatan firma, aynı zamanda 1CostalCity ve NLogo'da da satışlara devam ediyor.

NLogo'daki 2 bin 500 konuttan sonra artık binlerle ifade edilen projeler geliştirmek istediklerini ifade ederek sözlerine başlayan Özyurtlar İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ebru Özyurt, bir kaç aya kadar İstanbul'daki projelerinin satışına başlanacağını kaydetti. 

Yine kendi bölgesinde olacak

Bölgeden ayrılamadıklarını söyleyen Özyurt, “Projelerin ilk Esenyurt'ta olacak. Akbatı'nın karşısında yer alan proje 130 - 140 daireli planlandı. İnşaatı başlamak üzere olan butik proje tek blokta yükselecek. Arsası ise kat karşılığı anlaşıldı. İkinci proje Bahçeşehir'de home office ve konut olmak üzere 2 blokta yükselecek.  Yine 100-200 civarında bağımsız bölüm olacak. Satışlara üç ay içinde başlanması planlanıyor” dedi.

Esenyurt'ta artık marka olduklarını ve insanların ilk önce kendilerine başvurduğunu söyleyen Özyurt, “Yıllardan beri burada iş yapınca herkesle tanışıyoruz. Arsası olan ilk önce bize geliyor. Güzel bir durum bu” diye konuştu. 

Gaziantep'e 2-3 bin konut yapacak

Ölçek büyütmek istediklerini kaydeden Özyurt, halen geliştirme aşamasında oldukları Gaziantep'teki projeleri hakkında da bilgi verdi. Prime Mall AVM'nin komşu parselinde 2-3 bin konutluk proje geliştirmek için görüşmeler yaptıklarını belirten Özyurt, bölgenin koşullarını incelediklerini kaydetti. Özyurt şöyle konuştu:

“Bölge insanın kullanımına göre proje yapılıyor. Geniş, oturmak planlanan proje G. Antep'teki Prime Mall AVM'nin hemen yanında yükselecek. Bölgede başka markalı konut projeleri de yer alıyor. Bilgi sahibi olanlar ne zaman başlanacağını sormaya başladı. Büyük balkon, kiler, dolap gibi şeylere dikkat ediliyor. İstanbul'dan farklı, küçük daire düşünülmüyor bile” diye konuştu. 

 

Esenyurt Özyurtlar İnşaat Özyurtlar inşaat yeni proje Özyurtlar İnşaat Gaziantep Ebru Özyurt