<
9. Türk, Arap Gayrimenkul  Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi

Ortadoğu'dan 500 kişilik yatırımcı grubu İstanbul'da!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 24.04.2015
Suudi Arabistan ve Körfez Ülkeleri'nden 500 kişilik yatırımcı ve iş adamı grubu, 25 ve 26 Nisan'da İstanbul'da olacak.
Türkiye, Arap coğrafyası  ve dünya gayrimenkul sektörünün  geleceğinin tartışıldığı  ve yeni işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla  düzenlenecek  olan 9. Türk, Arap Gayrimenkul  Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi 24-26 Nisan 2015 tarihinde Hilton Convention Center'da gerçekleşecek.

Körfez ülkelerinden 500 kişilik yatırımcı grubu, projelerle ilgili görüşmek üzere Türkiye'ye geliyor. Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri , Ürdün, Azerbaycan İran ,İrak ve Umman gibi ülkelerden  gelen şirket sahipleri ve üst düzey yöneticileri, gayrimenkul yatırım fırsatlarını yerinde görecek.
 
Fuar kapsamında düzenlenecek Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi'nde Türkiye, Arap coğrafyası ve dünyadaki gayrimenkul sektörüne genel bakış, fırsatlar ve sektörün geleceği tartışılacak.

Açılışı Suudi Bakan'ın yapması bekleniyor

Açılışı Suudi Arabistan'dan Ticaret Ve Sanayi Bakanı Tevfik Bin Fozan Al Rabia'nın yapması  bekleniyor. Zirveye Türkiye Suudi Arabistan  İş Konseyi Başkanı Mazin Bin İbrahim Recep de katılacak. Fuar,Suudi Arabistan ve körfez ülkelerinin önde gelen gayrimenkul yatırım firması DALEEL GROUP ile proje ortağı CNR Holding işbirliğiyle  gerçekleşiyor.

Türkiye'nin gayrimenkul varlığı tanıtılacak

Türkiye'deki emlak projelerini yerinde görecek olan yatrımcılar için, konut ve toplu konut projeleri, rezidanslar, AVM ve iş merkezleri, plazalar, sanayi siteleri ve organize sanayi bölgelerinin tanıtımı yapılacak.

Daleel Group yatırımın öncüsü oldu

Gayrimenkul, eğitim, sağlık, turizm ve gayrimenkul alanlarında hizmet sunan Ortadoğu'nun önde gelen yatırım şirketlerinden Daleel Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammed Yahya Müferrah da Türkiye'de yalnızca gayrimenkul alanında değil, tüm sektörlerde hizmet vermek istediklerini söyledi.

Türkiye fırsatlar ülkesi

Fuarda sergilenecek projelerin büyük fırsatlar sunduğunu belirten Müferrah, "Hedefimiz Türkiye'de önde gelen inşaat  projelerini Arap yatırımcılara sunmak, Ticari ilişkileri daha ön saflara  götürmek ve Türkiye'nin ekonomisine yatırımcılar aracılığıyla destek vermek.Emlak fuarımız sektöre güç verecek” diye konuştu.

Fuara katılarak projelerini sergileyecek olan firmalardan bazıları şöyle:

Dumankaya, Turkey investment Gate, Beyttürk, Levent life,  Kuveyt Türk, DKY İnşaat, Sinpaş,  Eyfel Yapı, EA İnş,  Neo yapı,  SHM Stowers, Si Yapı, AC Yapı, Karadağ İnş, Gate İst, Mar Yapı, Realty Port, Bosphorus, Miracles  AJ İnvestment, Yalova, İnterlinks, Şirin Grup, I Can Buy, Kotanlar, Remax, Semerkand, Afik Royal Real Estate, Sarvas, Fateh, Süleymanoğlu İnşaat, Forsa Yatırım Gayrimenkul ve Erbatu.

Suudi Arabistan Körfez ülkeleri 9. Türk Arap Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi