Merkez Zekeriyaköy / Ortadoğu Grup

Ortadoğu Grup firmasının Merkez Zekeriyaköy projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Resim İstanbul- Innovia

Ortadoğu Grup Sancaktepe’den sonra Fikirtepe’de de olacak

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 06.02.2015
Ortadoğu Grup, imar artışları ile pek çok inşaat firmasının iştahını kabartan Fikirtepe’de boy gösterecek olan firmalar arasına katıldı.
Sancaktepe'de 1310 konutlu Resim İstanbul projesini başarı ile yürüten ve iyi bir satış grafiği yakalayan Ortadoğu Grup, rekabetin bir başka alnında cephe açtı. 2015 yılında Eyüp ve Fikirtepe olmak üzere iki projeyi satışa çıkaracağını duyuran firmanın, Yeşil İnşaat ile ortaklığa gittiği öğrenildi. Ortadoğu Grup'un ismi bundan sonra Fikirtepe'de Yeşil İnşaat ile birlikte anılacak.

Innovia Fikirtepe isimli projenin 11 dönümlük bir arsa alanı üzerinde üç blok olarak yükselmesi bekleniyor. Satılabilir 45 bin metrekare inşaat alanına sahip olan projede 3 bin metrekarelik alan ticari ünitelere ayrılacak. Kalan 42 bin metrekarelik kısmın ise rezidans olarak inşaa edilmesi planlanıyor. 

Resim İstanbul bölgeye değer kattı 

Bu zamana kadar Ortadoğu Plaza, Middleİst ve Gönül Evleri Sitesi başta olmak üzere önemli projeler geliştiren Ortadoğu Grup, Sancaktepe'de dev bir proje yürütüyor.  81 bin 433 metrekare arazi üzerinde inşa edilen Resim İstanbul projesi üç etaptan oluşuyor. Yüzde 81.3'ü açık alanlara ayrılan proje, muhteşem peyzajıyla dikkat çekiyor. Keyifli bir yaşamın kapılarının aralandığı projede dinlenme locaları, pergolalar, tenis kortu, açık-kapalı yüzme havuzu, bisiklet ve yürüyüş yolları ile çocuk oyun parkları ve tematik bahçeler bulunuyor. Proje hakkında açıklama yapan Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Mehmet Gür, “Sancaktepe gibi bir lokasyonda, bu ödeme alternatiflerini, bu indirimleri ve bu ormanı bir daha bulamazsınız” diye konuşuyor.

Fikirtepe'de de aynı başarı yakalanacak

Sancaktepe ile birlikte satışa çıkması beklenen Innovia Fikirtepe'de Ortadoğu Grup ile Yeşil İnşaat hak sahipleri ile görüşmelere devam ediyor.

Ortadoğu Grup Innovia Fikirtepe Yeşil İnşaat