Ömer Kumova İnşaat

Ömer Kumova İnşaat, ciro hedefini 420 milyon TL'ye çıkardı

Sektörden Haberler 14.04.2017 10:14

Ömer Kumova İnşaat, daha önce girilmemiş lokasyonlarda hayata geçirdiği konut ve iş merkezi projeleriyle bölgelere cazibe katıyor.

Bursa'da Moda Bademli, Balat Stili, Batıkent Residence, Park Natura ile ruhsatı çıkmak üzere olan 3 yeni projesi ve Bodrum projeleri ile 2017-2018 döneminde 420 milyon TL ciro hedefliyor. 

Bursa'nın farklı bölgelerinde, vizyonel projeler üreten Ömer Kumova İnşaat'ın 3. kuşak temsilcisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kumova, akademisyenlerin de içinde bulunduğu farklı alanlarda aldıkları bilimsel destek ve danışmanlıklarla hayata geçirdikleri projeler sayesinde bölgelerin cazibesini artırdıklarını söyledi. Kumova, "Bölge analizlerini iyi yapıp, müşteri beklentileri ile iyi bir eşleştirme yapıyoruz. 2007 yılında Carrefour bölgesinde Plaza Kumova'yı inşaa ederken, kent merkezinden uzak bir bölgeye iş merkezi yaptığımız için eleştiriler aldık, ancak 'Bugünün projesini üretmiyoruz, 2010 ve sonrasının projesini üretiyoruz' dedi. Yeni şehir merkezlerinden birinin de Carrefour bölgesi olacağını açıkladıklarını ifade eden Kumova, "Plaza Kumova'dan sonra bu bölgede birçok otel, iş merkezi yapıldı. Bölge şehrin yeni merkezlerinden biri oldu. Ertuğrulkent bölgesine konut yapmak için ilk girdiğimizde de şaşkınlıkla karşılandık. 1 yıl sonra neden giriyorsunuz yanlış yapıyorsunuz diyen müteahhitler dahil tüm sektör temsilcilerinin ilgi odağı oldu" diye konuştu. 

Ciro hedefini 420 milyona çıkardı 

Devamındaki yıllarda Balat ve Bademli bölgesine girdiklerini anlatan Ömer Kumova, "Balat'taki ilk projemiz Adress Balat ile En Güzel Konsept Proje ve En Güzel Peyzaj Ödülü'nü aldık. Herkesin Bademli'den kaçtığı dönemde ise Bursa'nın en büyük butik projesi Moda Bademli'yi hayata geçirdiklerini belirten Kumova, Moda Bademli, Balat Stili, Batıkent Residence, Park N tura projelerine ilaveten ruhsatı çıkmak üzere olan 3 farklı projesi ve Bodrum projeleri ile 20172018 döneminde 420 milyon TL ciro hedeflediklerini aktardı. Kumova, Balat Still'de de satışların başladığına duyurdu.