Okmeydanı haliç projesi

Okmeydanı’ndan Haliç’e kadar uzanan proje yine iptal!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 04.02.2015
Okmeydanı'nı Paris'in en ünlü caddesi olan Şanzelize'ye çevireceği planlanan dev proje mahkeme kararıyla yeniden iptal oldu.
Beyoğlu Belediyesi'ne bağlı olan Piyalepaşa, Kaptanpaşa, Keçicipiri, Fetihtepe ve Piripaşa mahallerini kapsayan Okmeydanı 1/5000 ölçekli nazım imar planı iptal oldu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın 'Okmeydanı'nı Şanzelize yapacağız' dediği planlar İstanbul 6. İdare Mahkemesi tarafından oy birliğiyle iptal edildi. 

Daha önce de durdurulmuştu

Okmeydanı'ndan Haliç'e kadar uzanan proje 13 Ağustos 2012 tarihinde İBB Meclisi'nde kabul edilmişti. CHP Grubu tarafından yapılan itiraz sonucu 6. İdare Mahkemesi 3 Temmuz 2014 tarihinde yürütmeyi durdurma kararı verdi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=okmeydan%c4%b1+projesi'>okmeydanı projesi</a>

Daha sonra Okmeydanı projesi mahkemenin itirazları doğrultusunda yeniden hazırlandı. Demircan, konuyla ilgili şöyle demişti; "Beyoğlu Belediyesi bu itirazları da dikkate alarak 5 binlik planı yeniledi ve Büyükşehir Meclisi'ne getirdi. Revize olan 5 binlik planlar yeniden onaylandı. Mahkemenin kararı doğrultusunda, kiracıların durumunu dikkate alarak planımızı yeniledik" diye konuşmuştu.

Şimdi ne olacağı ise merak konusu.

okmeydanı projesi haliç okmeydanı Ahmet Misbah Demircan