Ofton Beyoğlu / Ofton İnşaat

Ofton İnşaat firmasının Ofton Beyoğlu projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Yusuf Şimşek İsmail Hakkı Altun

Ofton İnşaat tüm gelirini işini geliştirmeye ayırdı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 24.02.2015
Ofton İnşaat orta kesime konut üretmek için istediği uygun arsayı bulamayınca rotasını üst gelir grubuna çevirdi.
İstanbul'da geliştirdiği butik projelerle büyük beğeni toplayan Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek, her kesim için konut yapılması gerektiğini söyledi.

Konutlaşma hamlesi lazım

Türkiye'nin büyük bir konutlaşma atağı içinde olması gerektiğini açıklayan Şimşek, yapı stoğunun son derece elverişsiz olduğunu söyledi. Toplamda 20 milyon civarında bina olduğunu, bunun ağırlıklı kısmının İstanbul'da yer aldığını belirten Şimşek, elverişsiz konutların yenilenmesi ve her yıl 500 bin konut yapılması gerektiğini iddia etti. İstanbul'da yılda 50 bin civarında konut inşa edildiğini ve bunun ihtiyacı karşılamaktan çok uzak olduğunu belirten Şimşek, “Devletin inşaat ve konut sektörüne bir takım destekleyici çalışmaları var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kurulması bile bunun en güzel örneği. Fakat bir bakanlık İstanbul'a ve Türkiye'ye yetmiyor. İstanbul için imar ve yapılardan sorumlu ayrıca bakanlık kurulmalı. Bunun yanına destekleyici birkaç bakanlık daha tesisi edilmeli. Çünkü İstanbul Türkiye'nin hem vitrini hemde lokomotifi. Buradaki yapı stoku acilen yenilenmeli” diye konuştu. 

Devletin kentsel dönüşüm projelerinin önünü açması gerektiğni ileri süren Şimşek, “Vatandaşlar ve müteahhitler dönüşümde çok zaman kaybediyorlar. Bununla uğraşmak yerine hızlıca kentsel dönüşüm yapılsa. Yeni kentler kurgulansa ve vatandaşlarımız sağlıklı konutlarda hayatını sürdürse çok iyi olur. İstanbul, Türkiye'nin merkezi ve vitrinidir. Ama hali ortada. Depremi bekleyeceğimize binaları yenilesek ne kadar iyi edeceğiz” dedi.

İnşaatın her tarafını düşünüyorlar

Kendilerinin markalı, butik ve üst gelir gurubu için konut üretmelerine rağmen inşaata dair her şeyi düşündüklerini ifade eden Şimşek, “Alt ve orta gelir grubu için konuta uygun arsa bulamadık. Şehrin merkezine yoğunlaştık ve burada tecrübe edindik. Kazandığımız parayı işimizi geliştirmede kullandık. Mütekabiliyetten kazandığımız parayı da yeni projelere aktardık” diyerek fikirlerini özetledi.

Ofton İnşaat Yusuf Şimşek İsmail Hakkı Altun