Nevita

Nevita, Körfez yatırımcısını Türkiye'ye çekiyor

Sektörden Haberler Emine Pile 24.12.2015
Fuzul Grup bünyesinde faaliyet gösteren Nevita, Orta Doğu ve Körfez ülkesi yatırımcılarını Türkiye’ye çekiyor.
Bugüne kadar 90 milyon TL değerinde yatırımı Türkiye'ye getiren Nevita, gözünü K. Irak'a çevirdi. Erbil'de bölgenin önde gelen yatırımcılarıyla bir araya gelen Nevita, bu bölgeden 24 milyon TL'lik yatırımı ülkeye getirmeyi hedefliyor. 

Bölgesel savaş koşulları içerisinde Orta Doğulu yatırımcılar; yeni iş fırsatları, yatırımlar için Türkiye'yi çekim merkezi olarak görmeye devam ediyorlar. Fuzul Grup'un yurt dışı yatırımlarını yöneten markası Nevita, Erbil'de 19 Aralık'ta Iraklı yatırım gruplarını bir araya getirerek yüksek yatırım potansiyelini Türkiye'ye kanalize etme konusunda etkili bir rol oynadı. 

Türkiye'deki markalı projelerin yatırımcılara tanıtıldığı toplantıda, İstanbul'un gelişen bölgelerindeki yeni yatırımlar üzerine de konuşuldu. Nevita'nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda konuşan Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, “Türkiye yabancı yatırımcılar için sağladığı fırsatlar, proje üretim kapasitesi ve konumu itibariyle 2016 yılında da çekim merkezi olmaya devam edecek. K. Irak bizim önem verdiğimiz bir pazar. Toplantımıza çok sayıda yatırımcı katıldı, İstanbul'a özellikle de mega projelerin yoğunlaştığı Başakşehir Bölgesi'ne ilgi büyük. 2016 yıl sonuna kadar K. Irak'tan 24 milyon TL'lik yatırım çekmeyi planlıyoruz” dedi. 
Erbil'de Nevita'nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya ülkenin önde gelen yatırım kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve bireysel yatırımcılarından Azad Yahya Bajkr, Dr. Ziad Al-Ani, Ava Jamal Agha Aozyre, Dr. Saadon Rasheed, Juma Hamid, Mushir Al-Hussein Asadi katıldı.

 

 

Nevita Fuzul Grup