Nef Merter 14 / Timur Gayrimenkul

Timur Gayrimenkul firmasının Nef Merter 14 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Nef

Nef'ten 750 milyon liralık öğrenci planı!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 24.06.2016
Gayrimenkulde de son aylarda ürün çeşitliliği gerektiği mesajları veriliyor.
Konut, ofis ve alışveriş merkezinin yanı sıra öğrenci evleri ve yaşlı bakım evi gibi yatırımlara da ihtiyaç olduğuna dikkat çekiliyor. Bu alandaki potansiyeli değerlendiren gayrimenkul şirketi Nef, öğrenci rezidansı hayata geçirmeye karar verdi. ‘Novu' adı verilen markayla yatırıma başlayan Nef, ilk adımı da Merter'de attı. Eylül ayında hizmete açılacak Novu Merter Kampüsü'nün ardından 5 yılda 10 kampüs ile 15 bin yatak kapasitesine ulaşması hedefleniyor. 10 proje için 750 milyon lira yatırım yapılacak şirket önce Anadolu sonra da yurtdışında öğrenci evlerine yatırım planlıyor.

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, projeleri metro ve metrobüse en yakın şekilde konumlandırarak, öğrencilerin gidecekleri yerlere kolay ulaşımını sağlamayı da düşündüklerini söyledi. Türkiye'de üniversite öğrencisi nüfusunun yılda ortalama yüzde 10 arttığına dikkat çeken Nef Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kozlu, “Türkiye'de açık öğretim hariç üniversite öğrenci sayısı son 10 yılda 1 milyondan 3 milyona çıktı. Ancak toplam yurt kapasitesi 600 binde kaldı. Yani, öğrencilerin çoğu evlerde kalıyor. Biz Novu ile bu ihtiyacı karşılamayı hedefliyoruz. Bizimle bu alanda yatırım yapmak isteyen hem yerli hem de yabancı kurumsal yatırımcılar var” dedi. Merter'deki ilk proje 28 bin metrekare kapalı alanda, kız-erkek iki ayrı blokta, 840 yatak kapasitesine sahip olacak.

Nef Nef öğrenci yurdu Erden Timur Bülent Kozlu