<
emlak

Neden sektörün lideriyiz? İşte cevabı...

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 12.11.2015
Gayrimenkul ve emlak haberciliği sektörünün lideri olduğumuzu bir kez daha kanıtlıyoruz...
Emlaktasondakika.com sektörün lideri olduğunu bir kez daha kanıtladı. Daha önce birçok kez kaynak gösterilmeden alınan özel haberlere dahi teveccüh gösteren kurumumuz, son yaşananlar karşısında büyük şok yaşamıştır.

Editörümüz Uğurcan Tokay'ın 1 Kasım sonrasındaki seçim değerlendirmesini Türkiye Gazetesi'nden alınmış gibi göstererek giren bir emlak sitesinin dikkatsizliği, haberin içeriğini okumadığı için ortaya çıkmıştır. Haberin içerisinde emlaktasondakika.com ismi geçiyor olmasına rağmen kaynak Türkiye olarak gösterilmiştir. Halbuki Türkiye Gazetesi'nin bu yazıyı alıp kullanmadığı kurumumuzca bilinmektedir.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=emlak'>emlak</a>tasondakika

Bu emlak sitesinin sorumsuz tavrı, bir haberle de bitmeyip devamlılık göstermiştir. Yine emlaktasondakika.com editörü Merve N. Güreş tarafından hazırlanan “Hem işte, hem stilde patronlar” başlıklı haber, aynı site tarafından Türkiye Gazetesi kaynağıyla kullanılmıştır. Halbuki bu haber, Türkiye Gazetesi'ne hiçbir şekilde verilmemiştir. Ancak malum web sitesi, kendi takipçilerini bu şekilde kandırmaya teşebbüs etmiştir.

Kendini sektörde tek gören bu sitenin tirajikomik habercilik anlayışı bunlarla  da sınırlı kalmamış, bize ait röportajları editörümüz Uğurcan Tokay'ın de içinde olduğu fotoğraflarla vermiştir.

uğurcan tokay ve beyoğlu belediye başkanı'nın olduğu fotoğraf ve haber

Röportajımızı izinsiz alıp yayınlarken editörümüzü kareden çıkarmayı unutan emlak sitesi

Manşetlerini dahi güncellemekte zorlanan bu emlak sitesi, nereden haber aldığını bile göremez hale gelmiştir. Bu durumda prensip edindikleri habercilik anlayışı merak konusu olmuştur. Bu da ciddi bir güven sarsıntısına yol açmıştır. Bizler, her gün siz okuyucularımıza özel bir haber verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Kaynaklı haber kullanımı etik olarak doğru olsa da, haberin kaynağını dahi doğru verememek hayret vericidir.

Biz bugüne kadar yaptığımız işe değer verdik. Bu doğrultuda gerçek habercilik anlayışını benimseyerek sizlere en özel bilgileri ulaştırma konusunda doğru olan yolu izledik, izlemeye devam edeceğiz. “Gerçeği öğrenmek için emlaktasondakika.com…”

“Kulislerde konuşulanlara değil, emlaktasondakika.com'a inanın…”

Bizi izlemeye devam edin… 

emlak Uğurcan Tokay Türkiye Gazetesi Merve N. Güreş