La Spezia Arsenale Limanı

Napolyon yaptırmıştı, Erdem Mimarlar restore ediyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 11.12.2014
1862 yılında Napolyon Bonapard tarafından yaptırılan La Spezia Arsenale Limanı'nın kentsel dönüşümü start aldı
Ünlü mimar kardeşler Günay Erdem ve Sunay Erdem'in La Spezia Arsenale Limanı Cephaneliği Projesi hayata geçmeye başladı.

Bu yılın ortasında uluslararası yarışma sonuçları ilan edilmiş ve Erdem Mimarlar'ın projesi birinci gelmişti. Üç etap halinde uygulanması beklenen projede ilk etabın 2020 yılında tamamlanması öngörülüyor. Toplam bütçesi 500 milyon avroyu bulacak projede hiçbir binanın yıkılmayacak. Limandaki cephanelik binaları kafe, restoran, kitabevi ve benzeri sosyal mekanlara dönüştürülecek.

Erdem Mimarlar, projeyi sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için İtalya'da ofis açıyor. İtalyan - Türk karma bir ekibin yürüteceği proje, İtalya'nın en önemli projeleri arasında yer alıyor. Erdem Mimarlar İtalya'dan sonra geçen ay İngiltere'de Wimbledon Turnuvasının yapıldığı kasabanın kentsel dönüşümü yarışmasında da finale kalmıştı.

Emlaktasondakika.com

Napolyon Bonapard La Spezia Arsenale Limanı La Spezia Arsenale Limanı'nın kentsel dönüşümü Günay Erdem Sunay Erdem La Spezia Arsenale Limanı Cephaneliği Projesi Erdem Mimarlar