Piyalepaşa İstanbul / Piyalepaşa Gayrimenkul

Piyalepaşa Gayrimenkul firmasının Piyalepaşa İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Piyalepaşa İstanbul

Murat Kader, Piyalepaşa İstanbul'u anlattı!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 13.03.2015
Piyalepaşa İstanbul projesinin arkasında yer alan Piyalepaşa Gayrimenkul, yolunu Polat markasının gücü, vizyonu ve misyonuyla çiziyor.
Tarihsel açıdan zengin bir bölgenin geleceğine sahip çıkıyor ve Polat imzasının 60 yıllık gücünü Piyalepaşa İstanbul projesinin her detayına yansıtıyor. Yepyeni bir semt oluşturma hayalini gerçeğe dönüştürürken Polat'ın hem tecrübesinden ve köklerinden hem de teknolojik ve yenilikçi yapısından güç alıyor.

Projenin mimari tasarımını yapan Murat Kader, Piyalepaşa İstanbul'u şöyle anlatıyor; 

"Piyalepaşa İstanbul, Mimar Sinan gibi bir ustanın modern mimariye ilk atıflarından olan eseri Piyalepaşa Camisi'nin tam karşısındaki konumu ile bizleri bir mimari ve zamandır bir tasarım arayışına götüren özel bir proje.

İstanbul'un fethinden sonra saray dışındaki ilk yapılaşma ve yerleşme alanlarından olan Piyalepaşa, mimari detayları ve dış mekan tasarımından tarihine saygılı, Anadolu mimarisinin çatı ve cephe detayları, geniş saçakları, niş ve meydanları, iç avlulu sistemleri ve cumbalarıyla nostaljik bir tasarımdır.

Piyalepaşa İstanbul'da hem geçmişin mimari oran ve öğelerinden kopmayıp hem de bunu Çağdaş bir yöntemle yorumlayarak günümüz yaşam biçimi ile buluşturduk. Projeyi şehirle entegre ve esnek; içerisinde alışveriş, turizm, yaşam ve çalışma alanları olan bir karma kullanım projesi, yani yaşayan bir doku olarak hayal ettik ve tasarladık. Projenin bizim için özel olan diğer bir yanı da İstanbul gibi bir metropolde 1,2 kilometre boyunca uzanan büyük bir alanda uygulama yapma fırsatı oluşturmasıdır.

İki Design Group olarak Piyalepaşa İstanbul'a zevkle tecrübe edilecek bir mimarlık ve devamlılığı olan dokusuyla yepyeni bir şehircilik heyecanı olarak bakıyoruz"

Piyalepaşa İstanbul İletişim Bilgileri;

Web: http://piyalepasa.com.tr/
Telefon: 0212 216 22 30

Murat Kader Piyalepaşa İstanbul