Adana Sheraton

Modern Şehirler’e Murat Kader'den ödüllü otel imzası

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 26.02.2015
Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana’da Mimar Murat Kader’e ödül kazandıran Adana Sheaton'da yapıldı.
Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”nin ilki 26 Şubat'ta Adana'da Mimar Murat Kader'e ödül kazandıran Adana Sheraton Otel'de gerçekleştirildi.

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemli tanınan Rönesans GY, Emlak GYO'nun katkılarıyla kentlerin düzenlenen zirvenin bir sonraki adresi Antalya olacak.

Türkiye'nin kentsel dönüşümünün bugüne kadar yapılmış en büyük buluşmaları arasında yerini alan “Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün yanı sıra ilçe belediye başkanları, gayrimenkul şirketleri üst düzey yetkilileri, kentsel dönüşüme katkı sağlayan şirket temsilcileri ve fikir önderlerinin katılımıyla, 26 Şubat'ta Adana Sheraton Otel'de gerçekleştirildi. 

Otelin mimarı yaptığı açıklamada Murat Kader Adana'nın farklı ve büyük bir kent olduğuna dikkat çekerek, “Adana Sheraton Hotels'i geliştirirken bölgenin dokusunu dikkate aldık. Adana'nın tarım alanlarına dokunmadan projeler geliştirilmeli. Yapılacak çok iş var aslında. İmar tadilatları iyi yapıldığında çok daha güzel ve yaşanabilir bir kentin kurulacağı kanaatindeyim” dedi.

Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi Adana Sheraton Mimar Murat Kader