MIPIM

'MIPIM'de çok güzel temaslarımız oldu'

Sektörden Haberler Emine Pile 17.03.2016
Konya Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetim Daire Başkanı Mehmet Fatih Sert, MIPIM Fuarı ile ilgili görüşlerini paylaştı.
MIPIM Fuarı'na bu yıl şehir olarak katılan illerden biri de Konya... Emlaktasondakika.com ekibine fuar ile ilgili görüşlerini aktaran Konya Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetim Daire Başkanı Mehmet Fatih Sert, fuardan çok iyi dönüşler aldıklarını belirtti.  

Sert “MIPIM'e ilk defa katılıyoruz. Ani bir kararla geldik, iyi ki de geldik. Sektörün bütün temsilcileri burada. Şu ana kadar çok güzel temaslarımız oldu. Görüşmeler de devam ediyor. Burası tam bir tanışma ortamı. İnsanların, yatırımcıların ve imkanların birbirini bulduğu yer” dedi.

İLGİ BİR HAYLİ FAZLA

Yabancıların ilgisi ile ilgili bilgiler veren Mehmet Fatih Sert, “Konya zaten marka değeri olan bir şehir. Bu değer üzerinden gidiyoruz. Yabancı ziyaretçilerin de ilgisi bir hayli fazla. Burada olmaktan dolayı onlara da kendimizi tanıtma fırsatı bulduk. Belki de 1 yılda ulaşabileceğimiz birçok kesime burada anında ulaştık. Bunu avantaja çevirmek istiyoruz” açıklamasını yaptı. 

Önümüzdeki dönemde de MIPIM gibi gayrimenkul fuarlarına katılacaklarını belirten Mehmet Fatih Sert, bu gibi fuarların şehirlere ve ülkelere faydası olacağını ekledi. 

Emine Pile/Emlaktasondakika.com

MIPIM Konya Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetim Daire Başkanı Mehmet Fatih Sert