mipim-2015-istanbul

MIPIM 2015’te Moskova’nın süper standı artık İstanbul’un!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 19.01.2015
İstanbul Ticaret Odası'nın 96 metrekarelik İstanbul maketi ile şov yapacağı MIPIM 2015'te Moskova'nın standında artık İstanbul yer alacak.
Fransa'nın Cannes kentinde 10-13 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan MIPIM 2015 Fuarı'na bu yıl İstanbul damga vuracak. 2013 ve 2014 yıllarında Türkiye'nin Onur Ülke olarak katıldığı dev fuar bu yıl dijital temalı olacak.

Yonca Aközer'den MIPIM 2015 için özel açıklama!

İstanbul Ticaret Odası'nın 300 metrekarelik çadırı ve 96 metrekarelik İstanbul maketi ile çıkarma yapacağı Mipim 2015 Fuarı'nda dev firmaların yanı sıra Antalya, ve Ankara ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir gibi şehirlerde katılacak.

Moskova katılmıyor, çadır İstanbul'un

Daha önce uzun bir dönem Moskova'nın katıldığı çadır artık İstanbul'un oldu. Moskova'nın katılmayacağını belirtmesinin ardından İstanbul, büyük bir çabuklukla çadırın yeni sahibi oldu. Bundan sonraki süreçte çadır için öncelik İstanbul'da olacak.

MIPIM İstanbul için çalışmalar sürüyor

26'ncısı düzenlenecek olan fuara Türkiye son 3 senedir katılıyor. İngiltere'nin 26'ncı kez katılacağı fuarın İstanbul'da düzenlenmesi için çalışmalar devam ediyor. Devlet yetkilileri ile birlikte Alkaş Pazarlama Hizmetleri, firmalar ve basın mensupları MIPIM İstanbul için yoğun bir şekilde çalışıyor. Fuarın önümüzdeki yıllarda düzenlenmesi, megakentin değerine değer katması anlamına geliyor.

20 binin üzerinde ziyaretçi

93 ülkenin katılacağı Mipim 2015 Fuarı 20 bin metrekarelik alan üzerinde gerçekleştirilecek. 21 bin ziyaretçinin katılacağı ve 4 bin 500 yatırımcının yer alacağı fuarda stant alan firma sayısı 2 bin 200. Toplamda 1600 mimarın ziyaret edeceği fuarda 370 siyasi lider, 3 bin 200 CEO ve yönetim kurulu başkanı, 430 basın mensubu boy gösterecek.

Türkiye'den katılacak bazı firmalar

Kuzu Grup, Nef, Yorum İnşaat, Viatrans-Meydanbey, Bakyapı, Aerium, Atrium, Nef, Anadolu Gayrimenkul, Odak, Tema İstanbul, Bemes Yapı, Aşçıoğlu İnşaat, Özak GYO, Esas Gayrimenkul, Emaar, Alber Holding, Evrenoğlu Architects, Öncüoğlu+ACP, Tabanlıoğlu Architects, Karaoğlu Peyzaj, İstanbul Ticaret Odası, Ankara Ticaret Odası, Antalya Büyükşehir Belediyesi gibi birçok firma ve devlet kurumu, Mipim 2015'te Türkiye adına boy gösterecek bazı firmalar olarak göze çarpıyor.

Devlet erkanı orada olacak

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı gibi isimlerin Mipim 2015 Fuarı'na katılması bekleniyor.

Mipim 2015'de hangi kategoride ödüller verilecek?

  1. En iyi ofis & geliştirme
  2. En iyi yenileniş bina
  3. En iyi konut geliştirme
  4. En iyi alışveriş merkezi
  5. En iyi endüstriyel & lojistik gelişim
  6. Geleceğin en iyi projesi
  7. En iyi otel & turizm tesisi
  8. En iyi akıllı yeşil bina
  9. En iyi kentsel yenileme projesi
Daha önce Türkiye'den kimler ödül kazandı?

Mimarlar Workshop, En İyi Türk Projesi kategorisinde Bosphorus City ile, 2 Design Group Türkiye'nin En İyi Projesi kategorisinde Spine Tower ile ödül kazandı. Katılımcıları Seçimi kategorisinde Akasya Acıbadem ile Mimarlar Workshop büyük ödüle layık görülürken En İyi Alışveriş Merkezi kategorisinin lideri Marmara Park olmuştu.

MIPIM'e en çok katılım gösteren ülkeler sıralamasında Türkiye, 443 ile ilk 10'da yer aldı. Bu alanda lider, 4 bin 950 ile fuarın düzenlendiği ülke Fransa oldu. İkinci sırada ise 4 bin 127 ile Birleşik Krallık yer aldı.

Türkiye'den kimler, kaç metrekare stant ile katılacak?

Ülkemizden katılım gösterecek bazı firmaların stant alan büyüklükleri şöyle;

DKY İnşaat 70,1 metrekare, Nuhoğlu 51,2 metrekare, Proplan 16 metrekare, Tabanlıoğlu 41,9 metrekare, Ofton 63,4 metrekare, Antalya Büyükşehir Belediyesi 69,4 metrekare, Lal Gayrimenkul 9 metrekare, Piyalepaşa Gayrimenkul 72 metrekarelik stantlarla fuarda boy gösterecek.

10 Mart 2015 günü MIPIM katılımcısına network sağlayacak olan açılış kokteyli İstanbul Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Geçen yıl Türkiye adına Nef'in sponsor olduğu kokteylin bu yılki sponsorlarının İstanbul ve Beyoğlu Belediyesi olması bekleniyor.

emlaktasondakika.com

mipim 2015 istanbul maketi istanbul ticaret odası