Mimarlığın Ses ve Işık Hali

'Mimarlığın Ses ve Işık Hali' İstanbul Tasarım Bienali'nde!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 09.11.2016
Kendinizi uzay boşluğunda hissedeceğiniz “Mimarlığın Ses ve Işık Hali” sergisi 13 Kasım'a kadar İstanbul Tasarım Bienali'nde.
Mimarlığın Ses ve Işık Hali” sergisi 13 Kasım'a kadar İstanbul Tasarım Bienali'nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Sergiye katılanların ortak görüşü kendilerini uzay boşluğunda hissetmeleri...

Üçüncü İstanbul Tasarım Bienali kapsamında Tophane-i Amire'de açılan "Mimarlığın Ses ve Işık Hali" sergisi ziyaretçilere uzay boşluğunda hissi verdi. Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu, farklı bir sanatsal görsel şölene ev sahipliği yapıyor. HAS Mimarlık projelerinden yapılan seçki, mekana özgü tasarım ve dijital teknolojilerin bütünleştiği bir sergilemeyle, Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu'nun büyülü atmosferinde bir geçmiş- gelecek sentezi oluşturmayı amaçlıyor. Tophane-i Amire'de 3 Kasım'da başlayan ve 13 Kasım'a kadar devam edecek olan serginin açılış kokteyline Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Yapı Merkezi Kurucusu Ülkü Arıoğlu, Soyak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taner Soyak, Krea Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal ve Pamir/Soyuer'den Firuz Soyuer katıldı. Ziyaretçilerin ortak izlenimi ise şöyle: "Görseller, ses, ışık büyüleyici. Kendinizi uzay boşluğunda hissediyorsunuz. Müzik ise kozmik. Işığın renkleri ve seslerin değişimi de bir o kadar büyüleyici. Her yönden unutulmayacak kadar güzel, tesirli ve alışılmamış. Uzay çağını hissettiren bir proje."

Mimarlığın Ses ve Işık Hali istanbul tasarım bienali