Park Mozaik / Tepe İnşaat - Mesa Mesken Sanayii A.Ş.

Tepe İnşaat - Mesa Mesken Sanayii A.Ş. firmasının Park Mozaik projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Mesa Mesken 4 yıl içinde yatırımlara 4 milyar lira aktarmayı planlıyor!

Mesa Mesken 4 yıl içinde yatırımlara 4 milyar lira aktarmayı planlıyor!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 19.04.2013
Proje gelişmenin yanı sıra taahhüt işleri de yüklenen Mesa Mesken, 4 yıl için yaklaşık 3.5-4 milyar liralık bir yatırım planlıyor

Kartall Mesa projesinin lansmanını projenin satış ofisinde gerçekleştiren Mesa Mesken, Genel Müdür Ahmet Can Aynagöz ve Mesa Mesken Yönetim Kurulu Üyesi Asıl Tokatlı'nın ev sahipliğinde konuklarını ağırladı. Ciro değeri 100 milyon lira olan projede satışların yüzde 60'ını tamamladıklarını dile getiren Aynagöz, diğer projelerle birlikte Mesa Mesken, 4 yıl için yaklaşık 3.5-4 milyar liralık bir yatırımı planlıyor. Üç yıl kadar önce bir gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi kuran ve iskonto oranları o günkü süreç için uygun olmadığı için şirketi faal halde tutmayan Mesa Mesken, ortam uygun olduğu takdirde bu fikrini de yeniden hayata geçirecek. 

Aynı zamanda taahhüt firması olarak birçok projenin yüklenicisi olduklarını belirten Can Aynagöz, İstanbul Kartal, Tuzla, Çamlıca, Halkalı, Ankara, Gebze ve Polonya olmak üzere birçok noktada faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. 

İş GYO'ya yapılan Çınarlıbahçe projesini 2 aya kadar teslim etmeyi planladıklarını söylen Aynagöz, Kartal'da bir hafta önce yeni bir projeye başladıklarını belirtti. Eylül'de Kartal Sahili'nde yer alan 9 Palmiye'ye yakın bir noktada yaklaşık 25 bin metrekare arsa üzerine bir başka projeye daha başlayacaklarını söyleyen Aynagöz bunlarla Kartal'daki projelerini üçe yükseleceğini dile getirdi.

Kartal'a ek olarak Çamlıca'da da 130 konut ve birkaç villadan oluşan bir projeye daha Mayıs ayında başlamayı planlayan Mesa Mesken, Halkalı Temapark'ta da 4 bin konutun satışlarına Mayıs ayı sonunda başlayacak. Mesa Nurol Bahçeşehir'de 4. bölümü tamamlayan firma, 5. etaptaki yaklaşık 600 konutluk kısmın inşaatına da yakında başlıyor. 

İzmit'te rafineri için bir inşaat yüklenen Mesa Mesken, Lösev için de hastane ve okuldan oluşan dev bir kompleksin yapımını sürdürüyor. 

TMT'nin genel merkezini oybirliği ile inşa edecek!

Türkiye Müteahhitler Birliği için oy birliği ile Ankara'da özel bir genel merkez binası inşaatına başlayan Mesa Mesken, Ankara Yaşamkent Çayyolu üzerinde de 885 konutlu bir projenin hazırlıklarını sürdürüyor.  

Arsası olan projelerde kredi kullanmadıklarını ve şirketin bu konuda kendi finansmanını sağladığını belirten Aynagöz, “Polanya'da geniş bir arazimiz var. Orta vadede burada 2 bin konutlu bir proje gerçekleştireceğiz. Libya'da da süreç normalleştikçe Tripoli'deki işlerimize de yeniden başlayacağız. Mesa Mesken,  yurtiçindeki projelerinin yanı sıra yurtdışında da çalışmalarını da sürdürmeye devam edecek” diyerek sözlerini noktaladı. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Mesa Mesken Kartall Mesa Ahmet Can Aynagöz AslıTokatlı Polanya Türkiye Müteahhitler Birliği İş GYO Çınarlıbahçe Halkalı Temapark Çamlıca