Kurşunlu Camisi

Mehmet Özhaseki, Diyarbakır TOKİ evlerini inceledi

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 05.01.2017
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan ve teröristlerce zarar verilen Kurşunlu Camisi'ni inceledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu zarar gören Kurşunlu Camisi'ni ve Üçkuyular mevkisinde yapımı tamamlanan Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) konutlarını inceledi. Özhaseki, TOKİ Başkanı Ergün Turan'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Bakan Özhaseki, Vali Hüseyin Aksoy'u İçkale Müze Kompleksi'ndeki makamında ziyaret ettikten sonra, Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu zarar gören ve restorasyon çalışması süren tarihi Kurşunlu Camisi'nde incelemelerde bulundu.

Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen'den yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Özhaseki'ye, caminin kara kalem tablosu hediye edildi. 

Ulu Cami'de vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği Özhaseki, Gazi Caddesi'nde yürütülen "Sokak Sağlıklaştırma Projesi" kapsamında iş yerleri yenilenen ve yenilecek olan esnafı ziyaret etti. 

Özhaseki'ye burada bazı vatandaşlar çiçek verdi.

Bakan Özhaseki'ye Vali Hüseyin Aksoy, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Ebubekir Bal ve Galip Ensarioğlu, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Cumali Atilla da eşlik etti.

Mehmet Özhaseki Kurşunlu Camisi