Tarlabaşı 360
Haberler / Sektörden Haberler / Mehmet Ergün Turan, Tarlabaşı 360'ı inceledi

Mehmet Ergün Turan, Tarlabaşı 360'ı inceledi

Sektörden Haberler 19.04.2016 14:55

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye’nin ilk kentsel yenileme projesi Tarlabaşı360’ı yerinde inceledi

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye'nin kamu özel sektör ortaklığında geliştirilen ilk kentsel yenileme projesi Tarlabaşı360'ı yerinde inceledi. Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin'in hazır bulunduğu görüşmede; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'dan bilgi alan TOKİ Başkanı Ergün, “Eğer bu işe girilmemiş olsa şehrin merkezinde burası bir çöküntü alanı olarak kalacaktı. Buna cesaret edenleri tebrik ediyorum. Burası çok zor bir projedir” dedi.  

tarlabaşı 360

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'dan Tarlabaşı360 hakkında şantiye alanında detaylı bilgi alan Tolu Konut İdaresi (TOKİ) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ergün Turan: “Tarlabaşı360 gerçekten birçok ilki içinde barındıran bir proje. Bütün ülkelerde de böyle bir proje çok zor bir uygulama olarak bilinir. Burada birçok farklı disiplinden iş aynı anda yürütülüyor. Hem inşaat aşamasındaki işler çok kompleks, birbirinden farklı işler, hem de kanuni altlıklar, parsellerin birleştirilmesi, korunacak binaların korunması, yenilenecek binaların yenilenmesi gibi gerçekten çok zor bir iş burada başarılıyor” dedi. 

TARLABAŞI PROJESİ SONLANMA AŞAMASINA GELDİ

TOKİ Başkanı Turan sözlerine şöyle devam etti: “Eğer bu işe girilmemiş olsa şehrin merkezinde burası bir çöküntü alanı olarak kalacak. Buna cesaret etmekte çok önemli bir şeydi. Belediye başkanımız ve yatırımcı firmayı da kutluyorum. Şimdi gelinen süreçte de tabiri caizse işin belinin kırıldığını görüyorum. İşin artık sonlanmaya doğru gittiğini görüyorum. Hem belediye başkanımıza hem de yatırımcımıza Allah kolaylık versin diyor ve kutluyorum. Bir İstanbullu olarak da tebrik ve teşekkür ediyorum.”