Polat Gülman

Markalı projeler Bodrum’da fiyatları uçurdu

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 30.06.2015
Son dönemde markalı konutların ve nihai tüketicinin tercih ettiği Bodrum’da konut fiyatları uçuşa geçti.
Bodrum, Gündoğan, Türkbükü ve Gökçebel hattında emlak fiyatlarının yükseldiğini açıklayan Gülman Group Yönetim Kurulu Başkanı Polat Gülman, bunun nedenini farklı gerekçelere bağladı. İlk olarak dünyaca ünlü markaların, otellerin ve zincirlerin bunda etken olduğuna değinen Gülman, “Markaların gelmesi ile değer artışı tetiklendi ve bölgenin dünyaca tanınmasını sağladı. Altı yıl öncesine kadar yazlıkların metrekaresi 2 bin dolara satılamazken şimdi rakamlar bunların çok üstünde. İngilizler için üretilen 60-90 metrekare aralığındaki villaları en tercih edilen konseptti. Türkler için yapılan kaliteli projeler pahalı kalırdı. Ama artık anlayış değişti. Şimdi insanlar yakınları ve çocukları ile tatil yapmak isteyince geniş konutlar tercih ediliyor” dedi.

Kalabalıktan kaçanların sığınağı

Bodrum'da belli bölgelere kalabalıktan kaçmak isteyenlerin geldiğine dikkat çeken Gülman, “Bu tür insanların tercihi olması bölgenin ayrıca değerini artırıyor. Birde Bodrum'da sezon kısa. İki ayda fiyatlar çok yükseliyor. Otellere yüksek fiyatlar ödemek istemeyenler Bodrum'dan yazlık alıyor ve sezonu uzatıyor” dedi.

Kendi girişimleri olan Doğalkaya Bodrum ve Fiera Vista'da toplam 33 villa yaptıklarını belirten Gülman, “Özellikle Fiera Vista 12 ay yaşanabilecek bir konseptte. Anahtarınızla kapıyı açın ve yaşamaya devam edin. Kullanım alanları 240 ile 380 metrekare arasında. Her villanın kendi özel havuzu mevcut ve Gündoğan'ın koyuna bakan canlı bir manzarası var” diye konuşarak sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Bodrum Polat Gülman