İnistanbul Lokal / İş GYO - NEF

İş GYO - NEF firmasının İnistanbul Lokal projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
İnistanbul ve manzara adalar

Makul oranda kazanıp sonsuza kadar yaşayamayı hedefliyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 10.09.2015
Planlarını her türlü duruma göre hazırlayan ve orta beklenti ile yola çıkan İş GYO, ekonomide yaşanan durgunluktan etkilenmiyor.
Kartal ve Topkapı'daki projelerinde satışları hızla devam eden İş GYO, İstanbul Finans Merkezi'ndeki kulenin hazırlıklarını da tamamladı. Firma diğer yandan İzmir Ege Perla'nın teslimi ile uğraşıyor. 

Orta ölçekte ama sürekli kazanıyor

Bu dönemde firmaların durgunluk yaşadığı fikrine katılan İş GYO'nun Kurumsal İletişim, Satış, Kiralama ve Pazarlama Grup Başkanı Gülfem Sena Tandoğan, aynı şeylerin kendi firması için geçerli olmadığını söyledi. Her zaman makul kârdan yana olduklarının altını çizen Tandoğan, “Şu dönem bizim gibi firmalar için kârdan az kazanma olarak algılanabilir ama her zaman istediğimize ulaşırız. Bazı firmalar iş yaşamlarını aşırı kâr üzerine kurgular. Onlar çalkantılara dayanamaz. Bizler, iş geliştirmenin kârından fazlasının peşinde değiliz. Dolayısıyla hayal kırıklığı söz konusu değildir. İyisini yapar, orta kazancı hedefler ve her zaman itibardan kazanırız” diyerek bakış açılarını özetledi.

Yatırımcıya karşı sorumlular

Halka açık olduklarını ve makul risk üzerinden hareket ettiklerini belirten Tandoğan, “Yönetim kurulumuz yatırımcılara hesap verebileceği oranda riskler alır. Mevcut durum ile riski kesiştirir ve makul seviye üzerinden hareket eder. Ürün geliştirmek uzun sürdüğünden gelecek projeksiyonları ve değişen trendler öngörülerek hareket edilir” diye konuştu.

Öngörülebilir iştahla hareket ediyor 

Portföy yönetim şirketi olduklarına vurgu yapan Tandoğan, “İş Bankası'nın finansal iştirakiyiz, müteahhit değiliz. Hedefimiz küçük yatırımcıların parası ile tebliğin izin verdiği her şeyi yapmak ve kazandırmak. Sonsuza kadar ayakta kalmak istediğimizden öngörülebilir bir iştahla hareket ederiz” dedi.

Portföy yönetiminde dengeli 

Gayrimenkul portföyünü dengeli yönetmeye gayret eden İş GYO, yüzdesel dağılımlar üzerinden hareket ediyor. Konut, ofis, otel veya her hangi bir ticari gayrimenkulün hangi yüzdelik dilimde olması gerektiği belirleniyor ve o riskin nasıl alınması gerektiği hesaplanıyor. Bu belirlemelerde yükselen trendler dikkate alınıyor. Bu açıdan karma projeler ile yürüdüklerini ifade Tandoğan, “Birbirini destekleyen unsurlara dikkat edilir. Hastane, konut, otel, ofis… Bir ögenin değeri azaldığında bile o bölgeye göre ayrıcalıklı ve değerli kalması gerekir.

Ne zaman satılacağı bilinerek yatırım yapılır

Tüm yatırımları en ince detayına kadar planladıklarını söyleyen Tandoğan, “Strateji gereği yatırım fırsatına göre hareket ederiz. Neyi ne zaman yapacağımızı biliriz. Planlama yaparız. Uzun vadede bir sürü değişkene bakarız. Yatırımın kısa vadede kendisini amorti etmesini ve kazanç sağlamasını isteriz. Kâr realizasyonu sağladıktan sonra satış prosedürünü uygularız. Bu yaklaşım tüm gayrimenkuller için geçerlidir. Bunun yanı sıra İş GYO kira ve satış dengesini gözeten bir kurum. Dolayısıyla kira gelirleri portföyde önemli bir yere sahiptir. Bu dengeyi korumaya özen gösteriyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

İş GYO Gülfem SenaTandoğan