Serhat Çeşmeci

Körfezli Yatırımcı Türkiye’den ümitli

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 08.06.2015
Gayrimenkul alımı ve sermaye aktarımı yapan Körfezli yatırımcılar, seçimden sonra tercihlerini Türkiye’nin geleceğine güvenmekten yana kullandı.
Genel seçimlerden çıkan sonuçları emlaktasondakika.com'a değerlendiren Hashim Property Genel Müdürü Serhat Çeşmeci, bağlantıda oldukları Körfezli müşterilerinin Türkiye'den umutlu olduğunu ifade etti. Demokratik bir seçim yapıldığını ve Türk halkının tercihini sandığa bu şekilde yansıttığını belirten Çeşmeci, “Saygı duyulması bir sonuç ortaya çıktı. Zaten herkes de bundan yana. Türkiye demokrasi anlayışı ve devlet gelenekleri oturmuş, kurumları olan bir ülke” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan sevgisi her şeyin üzerinde

Körfez Ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki Recep Tayyip Erdoğan sevgisinin devam ettiğini belirten Çeşmeci, “Cumhurbaşkanımız görevinin başında. Yaşanan herhangi olumsuz bir durum yok. Körfezli yatırımcılar Türkiye'yi demokratik bir ülke olduğu için seviyorlar. Bunlar da demokrasinin cilvesi” diye konuştu. 

Türkiye'de ekonomini oturduğuna ve piyasaların verdiği tepkinin geçici olduğuna dikkat çeken Çeşmeci, “Seçim ekonomisi uygulanmıyor. Bankacılık ve finans sistemi başta olmak üzere her şey hukuk güvencesi altında. Süreç olarak önümüzde ramazan, bayram ve yaz tatili var. Ondan sonra Türkiye hızlıca toparlanır ve yoluna devam eder” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

Genel seçim Gayrimenkul alımı Körfezli Yatırımcı Hashim Property Serhat Çeşmeci