Sabri Paşayiğit

Körfezin mimarı Sabri Paşayiğit oluyor!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 06.09.2016
Sabri Paşayiğit Design Office - SPDO, Körfez bölgesinin en büyük gayrimenkul firmalarından Al Qandeel ile Umman’daki yeni proje için el sıkıştı.
Dubai Cityscape Fuarı'nda Körfez bölgesinde faaliyet gösteren firmalarla bir araya gelen Sabri Paşayiğit Design Office, Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez hattına imzasını atacak.

Türkiye'den Azerbaycan'a, Umman'a kadar birçok noktada onlarca proje geliştiren Sabri Paşayiğit, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı Dubai Cityscape'te uluslararası alanda faaliyet gösteren gayrimenkul firmalarıyla buluştu.

PAŞAYİĞİT; “KÖRFEZ BÖLGESİNİN MÜTEAHHİTLERİ TÜRKİYE'Yİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR”

Dubai Cityscape Fuarı'nda Körfez bölgesinden iki firmayla önemli anlaşmalara imza atan SPDO Kurucusu Sabri Paşayiğit; “Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt, Katar gibi körfez hattında faaliyet gösteren firmalar Türkiye'deki projeleri ve inşaat sektörünü yakından takip ediyor. Müteahhit firmalarımızla da ortak projeler geliştiriyorlar. Bununla birlikte bizim projelerimizi de araştırıp standımızı ziyaret eden firmalar oldu. Bu firmalardan ikisi ile el sıkıştık ve Körfez bölgesinde iki önemli projeye imzamızı atacağız. Projelerden biri Körfez bölgesinin önde gelen gayrimenkul geliştiricilerinden Al Qandeel grubunun Umman'daki projesi olacak. Aynı bölgeden görüşmelerimizi sürdürdüğümüz farklı gruplar da var. Karşılaştığımız bu ilgiye açıkçası şaşırdık ama ülkemizin ve sektörümüzün itibarının bu noktaya gelmiş olması da bizi gururlandırdı.” dedi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Sabri+Pa%c5%9fayi%c4%9fit'>Sabri Paşayiğit</a>

AL – LAWATİ; “TÜRKLERİN GELİŞTİRDİĞİ PROJELERİ SON DERECE BAŞARILI BULUYORUZ”

Al Qandeel Real Estate Haitham Al-Lawati; “Türkiye'nin inşaat sektöründe kat ettiği yol inanılmaz. Bugün oldukça başarılı projelerle karşılaşıyoruz. Uzun zamandır Türkiye'den mermer ithal ediyoruz ve düzenli bir ticaretimiz var. Türk müteahhitlerle iş birliği yapan dostlarımız da var. Mimari anlamda da son derece başarılı projeler geliştiriyorlar. Biz de Türkiye'deki projelerini yakından takip ettiğimiz ve son derece başarılı bulduğumuz Sabri Paşayiğit ile Umman'daki projemiz için anlaştık. Eminiz ki bu projemizle güzel bir iş birliğinin temellerini atacağız ve diğer projelerimizde de bu birliktelik devam edecek.” dedi. 

Sabri Paşayiğit spdo Al Qandeel