İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü

Körfez Köprüsü en yeni görüntüleri Emlaktasondakika'da!

Sektörden Haberler Emine Pile 17.03.2015
İzmit Körfez Köprüsü’nün en yeni görüntülerini her zaman olduğu gibi emlak sektörünün öncü sitesi Emlaktasondakika.com yayınlıyor.
İstanbul-İzmir karayolu yolculuğunu 3.5 saate indirecek İzmit Körfez Köprüsü'nü iki yakada buluşturan Gebze- Orhangazi- İzmir Otoyol Projesi'nin en yeni görüntülerini sizler için hazırladık.

İki yaka arasında mühendis ve işçilerin çalışacağı 'kedi yolu' olarak da adlandırılan geçici yürüyüş yollarının tamamlandığı köprü inşaatının her iki ucunda  da büyük bir hareketlilik var.

Körfez Geçiş Köprüsü'nün havadan çekilen görüntüler dikkatli izlendiğinde 150 metre yüksekte canla başla çalışan personelin inşaatı bir an önce tamamlayabilmek için göze aldıkları tehlike daha net görülebiliyor.

8'i Türk 9 banka finansman oldu!

Bununla birlikte köprü inşaatının finansmanıyla ilgili de sevindirici bir haber geldi. Gebze
İzmir Otoyolu Projesi'nin 5 milyar dolarlık finansman anlaşmasında 9 bankanın yer alacağı belirtildi ve bunların 8'inin Türk Bankaları olduğu duyuruldu. Dokuzuncu ve tek yabancı banka ise 
Deutsche Bank. Projenin 5 milyar dolarlık finansman anlaşması Nisan'da imzalanacak.

Körfez Geçiş Köprüsü bittiğinde işte böyle olacak!    

9 BANKA EŞİT KATKIDA BULUNACAK

Proje refinansmanında faiz farkı 475 baz puan olacak. Önceki refinansman faiz farkı 580 baz puan düzeyindeydi.

Özaltın İnşaat CFO'su Gökhan Akmut bir röportajında finansmanda yer alacak bankaları Deutsche Bank, Akbank, Garanti Bankası, Finansbank, İş Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi ve Vakıf Bank olarak sıraladı.

Körfez Geçiş Köprüsü nasıl inşa ediliyor?    

Görüntüler için Ömer Gökçe Bayrakçı'ya teşekkürler… 

Körfez Köprüsü görüntü çılgın proje körfez köprüsünün havadan görüntüleri körfez köprüsü son hali Gebze- Orhangazi- İzmir Otoyol Projesi