konutta indirim kampanyası

Konutta indirim kampanyası ile 2.5 günde 50 milyonluk satış!

Sektörden Haberler 01.09.2018 08:39

Konut pazarındaki büyük kampanya ‘Türkiye için kazanç vakti’ kampanyası bekle-gör durumundaki vatandaşı harekete geçirdi.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “2.5 günde 50 milyon liralık satış yaptık. 120 ay vade kullananlar da var ama vatandaş ağırlıklı olarak peşin ödemedeki indirimlerden faydalanıyor. Özellikle uygun fiyatlı evler daha hızlı sahibini buldu” dedi. Elmas, ağustos ayını 100 milyon lira ciro ile kapatmayı beklediklerini de ifade etti.

VATANDAŞ FIRSATI GÖRDÜ

3+1, 4+1 gibi büyük metrekareli dairelerin tercih edildiğini belirten Elmas, “Bu da gösteriyor ki oturumcu kesim kampanyadan faydalanıyor” dedi. Kendi bünyelerinde 60 ay 0 faiz imkânı da sunduklarını belirten Elmas şöyle devam etti; “31 Ekim'e kadar KDV yüzde 18'den 8'e, tapu harcı yüzde 4'ten 3'e düştü. Bir de bu kampanya devreye girince vatandaş fırsatı gördü. Bu tür kampanyalar sayesinde daha geniş kesimlere konut alma imkanı sunmuş oluyoruz. Özellikle gençler, yeni evlenenler ya da ilk evini almak isteyenler için böyle zamanlar tarihi fırsat dönemleri oluyor” dedi. Elmas, konuta olduğu kadar dükkan ve ofislere de ilgi olduğuna dikkat çekti.

Firmaların uzun süredir maliyet artışını konut fiyatlarına yansıtmadıklarını belirten Elmas, “2 yıldır fiyatlar yüzde 10'un üzerinden artmıyor. Ama sadece bu yıl maliyetler yüzde 29 artış gösterdi. Fiyat 3 ay, 6 ay artmayabilir ama 1 yıl olmaz. Stoklar eridikçe firmalar maliyet artışını satış fiyatına yansıtacak. Vatandaşlarımıza bu fırsatı iyi değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz. Konut alanlar hep kazançlı çıkmıştır. Bu kampanyadan alanlar ise bir kaç kat kazançlı çıkacak” dedi.