Elit Royal Residence / Elit Yapı

Elit Yapı firmasının Elit Royal Residence projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Elit Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik

Konutta faiz oranları ne zaman düşer?

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 23.01.2015
Elit Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik, konut faiz oranlarının, İlkbahar ile düşmesinin beklendiğini açıkladı.
İnşaat sektörünün en hızlı büyüdüğü kent Ankara'da proje konutlar üreten Elit Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik, ekonominin lokomotifi olarak nitelenen inşaatta, sektör temsilcilerinin birbirinden başarılı yapılar ortaya çıkardıklarını kaydetti.

Cem Çelik, önlerine çıkan en büyük sorunun aşırı yüksek faizler olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Faizlerin düşmesinden en çok sevinen şüphesiz bizim gibi zor şartlarda prestijli konutlar üreten inşaat firmaları olacak. Çünkü yüksek faiz talebi adeta bıçak gibi kesiyor ve alıcıları sonu olmayan beklentilere sokuyor. Bir de piyasalardaki gergin durum buna eklenince iş iyice zora giriyor. Biz büyük beğeni toplayan Elit Royal Residence konut projemizde satış noktasında çok fazla sıkıntı yaşamadık. Ancak sektörün diğer çok sayıda temsilcisi bizim kadar şanslı olamıyor. Sorunun çaresi bankaların faiz oranlarında reel indirime gitmeleri, bu konudaki ısrarlarından vazgeçmeleri. Şu an piyasalarda bir gerginlik var. Ancak faizlerdeki düşüşün konuta İlkbahar ile yansıyacağını, Nisan ayı ve sonrası hepimizin beklediği oranlara gerileyeceğini tahmin ediyoruz.”

 

Konut faiz oranları konut sektörü Cem Çelik Elit Yapı