turk bayragi

KONUTDER 'Hainlerin planlarını aziz millet bertaraf etti'

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 19.07.2016
Sektörün önemli STK'larından KONUTDER'e üye 24 şirket, 15 Temmuz'da FETÖ'nün başarısız darbe girişimini sert bir dille kınadı.
Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

KONUTDER'e üye olan 23 şirketin ortak açıklamasında şunlar kaydedildi:

“15 Temmuz Cuma gecesi yapılan kalkışmanın başarısız olması Cenab-ı Hakkın bir lütfudur. Milletimiz; birliğiyle, silaha ve tanka karşı duruşuyla hainlerin planlarını bertaraf etmiştir.

KONUTDER olarak, milletin meclisine bomba atan, kendi vatandaşına kurşun sıkan bu darbe girişimini lanetliyoruz. Birlik ve beraberlik darbeye “darbe” vurmuştur. İlk başta milli iradesini ortaya koyan milletimiz, darbeye karşı duran ve kararlılık sergileyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere tüm siyasilerimiz, hainlere destek vermeyen ordu mensuplarımız, güvenlik güçlerimiz ve basın kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz.

Bu güçlü birlik ve irade, topyekûn tüm milletimizi içine almalı ve kutuplaşmaları, ayrımcılıkları da bertaraf etmelidir. Gerilimin azalacağı, diyalogların artacağı, herkesin inancını özgürce yaşayacağı bir Türkiye temennisiyle; gündeminden darbe kelimesinin kalktığı bir ülkenin ekonomisinin büyüyeceğine ve her alanda daha iyi günlerin bizi beklediğine inancımız tamdır.”

konutder 15 temmuz darbe girişimi fetö darbe