Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması

Konut üretenler için vergi müjdesi!

Sektörden Haberler Emine Pile 13.10.2015
Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması etkinliğine katılan Vedat Demiröz, konut üretenlere vergi indirimi müjdesi verdi.
Gayrimenkul sektörünü bir araya getiren Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması etkinliğinde konut üretenleri ilgilendiren önemli müjdeler geldi. 8.5 yıl bu sektörde faaliyette bulunduğunu hatırlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Konut üretiminde en az yüzde 2.5, Damga Vergisi'ne gidiyor. Bir işte cironun yüzde 15'i kâr ise, bu 2.5'luk oran, kârın yüzde 15-16'sına denk geliyor. Yani kârınızın yüzde 15-16'sı Damga Vergisi'ne gidiyor. Diğer ruhsat harçları hariç! Bunun mutlaka bir an önce düzeltilmesi lazım. Bunu size değil kendime söylüyorum. İnşallah çok yakından takip edeceğim. 1 Kasım seçimleri sonrası oluşacak parlamentoda gündeme gelecek ve en kısa zamanda Damga Vergisi'ndeki haksız vergi tahsilatı önlenecek. Harçlarda bölgesel dengelerin de gözetilmesi gerekiyor. Mesela Bitlis ile İstanbul'daki harçlar aynı olmamalı. Ama üniter devlet olunca, aynı rakamlar oluşuyor. Bu nedenle bölgesel gelişmişlik katsayısına göre düzenlemede fayda var” diye konuştu.

SEKTÖRÜN ÖNDE GELEN İSİMLERİ KATILDI 

Çırağan Sarayı'ndaki etkinliğe (soldan sağa) Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik ve GYODER İcra Kurulu Üyesi Haluk Sur da katıldı.

konut üretimi Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması damga vergisi