konut sektörü

Konut sektöründe stoklar azalıyor, faizler düşüyor!

Sektörden Haberler 09.05.2018 10:29

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Bankalar Birliği'nin 61'inci Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşma yaptı.

Türkiye Bankalar Birliği'nin 61'inci Olağan Genel Kurul Toplantısı Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın teşrifleriyle düzenlendi. Yönetim Kurulu seçiminin de yapıldığı toplantının açılış bölümünde TBB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Başbakan Binali Yıldırım konuşma yaptı.

Başbakan Yıldırım, toplantıda Ziraat Bankası'nın konut sektöründe stokları azaltmaya yönelik bir kampanya başlatacağını duyurdu. 

bankacılık kaynakları Ziraat Bankası ve sektörün önde gelen bankalarının da yer alacağı bir eylem planının bir kaç gün içinde açıklanacağını ve konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1 civarına indirileceğini söyledi. -Edinilen bilgiye göre 5 banka konut kredi faizlerini aylık 0.99'a indirecek. Önderliğini en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası'nın yapacağı kampanya ile bu 5 bankada aylık yüzde 1.25 ile yüzde 1.35 aralığında olan faiz oranları yüzde 1'in altına indirilecek. Böylece konut faizleri 36 puan inerek yüzde 0.99'dan kredi bulunabilecek.