is-gyo-turgay-tanes

Konut sektöründe balon var mı? Turgay Tanes'e göre...

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 05.12.2014
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, konut sektöründe balon var mı sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi.
14. Gayrimenkul Zirvesi'nde gerçekleşen “Sektörde Balon Var mı?” oturumunu yöneten İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, henüz çok büyük alarm oluşturacak bir tablo olduğuna inanmadığını belirtti.

GYODER tarafından düzenlenen 14. Gayrimenkul Zirvesi'nin “Sektörde Balon Var mı?” oturumunun başkanlığını İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes yaptı.Yaklaşık iki yıldır “sektörde balon var mı” konusunun konuşulduğunu söyleyen Tanes, henüz çok büyük alarm yaratacak bir tablo olduğuna inanmadığını söyledi. 

Balon konusu konuşulurken ikili bir anlayışın olduğunu dile getiren Tanes, bir kısmın“balon” diyerek ekonomik anlamda, fiyatta şişmeyi kastettiğini; bir kısmın ise eldeki konut stoklarının fazlalığı olarak gördüğünü belirtti ve fiyatlarda anormal şişme olmadığını vurguladı.

İhtiyacı olanlarla, o ihtiyacı üretecek malı olanların bir türlü bir araya gelememesinin söz konusu olduğunu amabunun keyfi olmadığını anlatan Tanes, büyük ihtiyaç ve yapabilme kapasitesinin bir türlü bir araya gelemediğini,aslında bir fiyat balonundan ziyade, arz talep eşleşmemesi gibi bir durum söz konusu olduğunu söyledi.

turgay-tanes is-gyo gyoder konut-sektorunde-balon