CNR Emlak Fuarı

Konut projelerinden CNR Emlak Fuarı’na özel fırsatlar!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 19.10.2015
CNR Emlak 2015 Fuarı, Orta Doğu, Körfez, Balkan ülkeleri ve Avrupa’dan gelecek alıcıları ağırlayacak.
Gayrimenkul sektörünün öncü 200 projesinin sergileneceği fuarda, katılımcı firmalar CNR Emlak Fuarı'nda görücüye çıkaracakları konut ve iş yeri projelerinde özel avantajlar sunacaklar.

CNR Ekspo Genel Müdürü Alkan Usta, “Son günlerde gündeme gelen gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık verilmesi konusu daha tam resmileşmemesine rağmen, Türkiye sevdalısı yabancı alıcıların dikkatini çekti. Bu konunun sektöre ve fuara olan ilgiyi artıracağın düşünüyoruz.”

CNR Ekspo Genel Müdürü <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Alkan+Usta'>Alkan Usta</a>

Emlak sektörünün önde gelen firmaları ve dev projelerin yer alacağı ‘CNR Emlak 2015 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı'nda geri sayım başladı. CNR EXPO Yeşilköy'de bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilecek fuar, Türkiye ve yakın coğrafyanın konut, iş yeri, alışveriş merkezi yatırımcıları ile katılımcı firmalarını buluşturacak. Her bütçeye uygun konut ve iş yerlerinin sergileneceği fuarda tüketiciler ve yatırımcılar, gayrimenkul sektörünün öncülerinin sunduğu özel avantajlarından yararlanacak. Fuardan maksimum düzeyde fayda sağlatmayı amaçlayan CNR Emlak, ziyaretçilerine, özel avantajları, 200 projenin aynı anda görüp değerlendirme imkanı, bankalardan en uygun krediyi seçme fırsatı, KDV avantajı, VIP dinlenme alanları, uzman konuşmacılardan seminerler gibi fırsatları bir arada sunacak.

CNR Emlak Fuarı'na yabancı ilgisi büyüyor

4-8 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenecek CNR Emlak 2015 Fuarı'na, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük yatırımcı ve alıcı gruplar damga vuracak. Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Azerbaycan İran, Irak, Rusya, Yunanistan ve Umman gibi pek çok Orta Doğu, Körfez, Balkan ülkeleri ve Rusya'dan gelecek yatırımcı ve alıcılar sektörün önde gelen projelerini bir arada görme şansı yakalayacak. Afganistan da CNR Emlak 2015 Fuarı'na 80 kişilik alım heyetiyle katılarak, Türkiye'de yatırım yapmanın yollarını arayacak.

“Konut alımında yabancıya avantajlı dönem fuara ilgiyi artıracak”

Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan CNR Ekspo Genel Müdürü Alkan Usta, “CNR olarak sektörün yüzünü güldüren bir fuar organize ettiğimize inanıyoruz. Türkiye'nin gözde sektörleri arasında olan gayrimenkul sektörü, dünyanın da gözdesi olma yolunda ilerliyor. Fuar organizasyonumuzdan da gördüğümüz gibi Türkiye'ye yabancı ilgisi her geçen gün artıyor” diye konuşarak, CNR Emlak Fuarı'na sayılı günler kalmasına rağmen, yabancılardan gelen talebin arttığını söyledi.

Konut alan yabancıya vatandaşlık hakkı verilmesi konusuna da değinen Usta, “Son günlerde gündeme gelen gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık verilmesi konusu daha tam resmileşmemesine rağmen Türkiye sevdalısı yabancı alıcıların dikkatini çekti. Bize bu konuyla ilgili sorular yöneltmeye başladılar. 5 binin üzerinde yabancı yatırımcı ve alıcının gelmesini beklediğimiz fuarın hemen seçim sonrasında gerçekleştirilmesinin de gayrimenkul sektörüne ve Türkiye ekonomisine ilaç gibi geleceğine inanıyoruz” diye konuştu.

CNR Emlak Fuarı Alkan Usta