Gülpark Yaşam Evleri / Gül Yapı

Gül Yapı firmasının Gülpark Yaşam Evleri projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Sönmez Aydın ve Hüseyin Belibağlı röportaj sırasında

Konut kredisi ve maketten satış Gül Yapı’yı uçurdu

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 05.10.2015
Gül Yapı konut kredisi ve maketten satış yöntemi ile konseptinden taviz vermeden büyük projelerin altına imza atan marka oldu.
Bakırköy Florya ağırlıklı projeler üreten Gül Yapı, 10 yıl önce birden patlama yaparak Avrupa Yakası'nın her tarafına yayıldı. Gül Yapı her ne kadar “Burası yeterli, hayatımızdan memnunuz” dese de Anadolu Yakası'na geçmek için 2. ve ya 3. Köprü'nün yolunu gözlüyor.

Herşeyin değiştiği yıl olarak 2005'i gösteren Liv Yapı YKB ve Gül Yapı YKÜ Sönmez Aydın, inşaat dünyasında sın 10 yılda dengelerin tamamen farklılaştığını kaydetti. Gerekçe olarak konut kredisinin yaygınlaşması ve maketten satışın artışını gösteren Aydın, herkes gibi Gül Yapı'nın da ölçek büyüterek daha geniş arsalar üzerine projeler üretmeye başladığını söyledi. 

Yap/sat mantığından markalı konut ligine geçtiklerini belirten Aydın, “32 yıl önce başladığımız inşaat yolculuğunda Bakırköy ve Florya'da günün ihtiyaçlarının çok üzerinde imalatlar yaptık. Lüks konseptte projeler geliştirdik. Oralar dolmaya başlayınca Beylikdüzü, Yakuplu, Kavaklı, Büyükçekmece, Küçük çekmece gibi Avrupa Yakası'nın gelişmekte olan bölgelerine geçtik. O sırada konut kredileri uygun hale geldi. Maketten satış yöntemi finansal akışı kolaylaştırınca büyük projeler geliştirmeye başladık” diye konuştu.

Sönmez Aydın ve Hüseyin Belibağlı piyasaları ve Gül Yapı'nın yeni projelerini konuştu.

Biz büyüdük ama değişim herkese yaradı 

Dönemin herkese yaradığından söz eden Aydın, “Bu değişimle birlikte daha büyük konseptte projeler geliştirmeye başladık. Kar marjımız düştü ama sürümden kazanmaya başladık” dedi.

“Kaliteden taviz yok”

Bu durumun inşaata bakışlarını değiştirmediğini söyleyen Aydın, “Kural olarak gittiğimiz bölgenin en iyisini yapıyor, sınırları aşıyor, asla malzeme kalitesinden ödün veriyor ve en iyi lokasyonda proje geliştiriyoruz. Müşterilerimiz kendi kullandıkları kaliteden daha yüksek bir beklenti içindeler. Bu durum sorumluluğumuzu artırdı ama memnunuz. Çünkü bu yolla hem dinamik kalıyor hem de daha iyisini sunmak için sürekli araştırıyoruz” şeklinde konuştu. 

Anadolu yakasına yaklaşıyor

Şu anda Gül Yapı'nın başı çektiği Emlak Konut GYO'nun Seyrantepe arsasının ihalesini kazandıklarına dikkat çeken Aydın, “Halen Eyüp, Beylikdüzü, Güneşli, Küçükçekmece, Yakuplu gibi birbirine lokasyon olarak yakın bölgelerde ofislerimizi tutuyor ve projelerimizi geliştiriyoruz. Fakat Seyrantepe'deki arsa ile FSM Köprüsü'ne yaklaştık. Belki buradan, belki de 3. Köprü'den Anadolu yakasına geçiş yapabiliriz” diyerek espri ile karışık sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Konut kredisi Maketten satış Gül Yapı Sönmez Aydın