Ali Ağaoğlu Hasan Rahvalı

Konut kredisi faizinin yüzde 35’i Ağaoğlu’ndan

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 12.02.2015
Ağaoğlu Şirketler Grubu, konut alıcılarına destek sağlamak amacıyla konut kredisi kullananların 10 yılda % 35’lik faiz yükünü karşılıyor.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun devlet tarafından konut alacaklara verilecek yüzde 15'lik desteğine ek olarak kolları sıvayan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı kredi faizine yardımcı olan bir kampanya başlattı. Şirket, konut alacaklara devletin verdiği teşvik gibi bir destek sağlayacaklarının müjdesini verdi. 

Üç hafta sürmesi planlanan kampanya hakkında açıklamalar yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu aynı zamanda gündeme ilişkin değerlendirmeler de yaptı. Devletin sektöre bakış açısının değiştiğini ve artık desteklemeye başladığını söyleyen Ağaoğlu, “Bu tür toplantılara yeni fikirler üretilmediği için genelde katılmazdım. Buna katıldım ve olumlu neticeler aldık” dedi. 

Türkiye'de tasarruf oranının yüzde 12'lerde olduğunu söyleyen Ağaoğlu, özellikle konuta yatırılan peşinatın yüzde 15'i kadar teşvik yapılacağını belirtti. Bu anlamda hem sektörü hem de tasarrufu teşvik etmek için çok olumlu bir gelişme yaşandığını aktaran Ağaoğlu, her şeyi devletten beklememek gerektiğini belirterek şirketlerin de bu konuda adım atmasının önemine vurgu yaptı. 

Vaat değil, icraat var

Ağaoğlu olarak vaatten çok uygulamaya geçen bir şirket olduklarını ifade eden Ali Ağaoğlu, “Devletin bu fikrini ciddi bir şekilde destekliyoruz. Bu nedenle biz de bunu hemen uygulamaya soktuk. 5 sene sonra değil hemen uygulamaya başlıyoruz. Lokomotif sektör olan inşaat, büyüme için çok önemli. O yüzden biz bunu bugünden başlatıyoruz.” dedi.

Kampanya hakkında bilgi veren Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı 13 Şubatta başlayarak üç hafta devam edeceklerini kaydetti. Rahvalı, “Biz Ağaoğlu olarak 120 aya 0,57 faiz uygulamak suretiyle tüketicinin üzerindeki faiz yükünün üçte birini alıyoruz. Üstelik bunu % 1 peşinatla yapıyoruz. Kampanyamız My Towerland, My Home Maslak ve Andromeda Gold projelerinde hemen teslim dairelerde geçerli olacak” dedi. Rahvalı, devletin konut almak isteyenlere yapacağı % 25'lik katkıyı çok önemli ve tasarruf miktarının yeterliliğini desteklemek için doğru bir adım olarak gördüğünü söyledi. 

Konut kredisi faizi Ağaoğlu kampanya Ali Ağaoğlu Hasan Rahvalı