konut

'Konut ihtiyacını karşılamak için konutta kampanya başlattık'

Sektörden Haberler 12.05.2018 15:36

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'da Toplu Açılış Töreni'nde konut kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, "Bölücü FETÖ'cülerin, bölücülerin can simidi gibi sarıldığı benzemezler ittifakı, 24 Haziran'da, 13'üncü seçim zaferimizle bir kez daha hüsrana uğrayacaklardır." dedi.

Başbakan Yıldırım, Merkez Spor Salonu'nda düzenlenen 76 eserin toplu açılış törenindeki konuşmasına, "İnsanı mert, ikimi sert, bereketli topraklarında hayaller kurduğum Erzincan. Derdi derdim, sevinci sevincim Erzincan. Nice mezalimi, seferberliği afeti yaşayıp da dimdik ayakta kamış yiğitler diyarı Erzincan." sözleriyle başladı.

Erzincan'ın bir evladı, bu topraklarda yetişmiş bir siyasetçi olarak hemşehrileriyle bir arada olmaktan dolayı gurur duyduğunu  belirten Yıldırım, Erzincanlıların nerede yaşarlarsa yaşasınlar her daim gönüllerinin memleket sevdası ile dolu olduğunu  aktardı.

Başbakan Yıldırım, baba ocağı Erzincan'a müjdelerle geldiğini, hasret gidereceklerini, kalbine ilk aşk ateşinin Erzincan'da düştüğünü vurgulayarak, "Dağlarında mor sümbüllü bağım var, bağlarında üzüm dolu yaprağım var. Dumanlı Yaylası'nda otağım var." diye konuştu.

Başta şehit anneleri olmak üzere bütün annelerin Anneler Günü'nü tebrik eden Yıldırım, "Anaların ellerinden öpüyorum. Anne şefkattir, merhamettir. Cennet onların ayakları altındadır." dedi.

"Şehrimiz marka olacak"

Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Anagold 24 Erzincanspor'a başarılar dileyen Yıldırım, şunları söyledi:

"Son dönemeçteler. İnşallah başarılı olurlar. Şehrimiz marka olacak. Yakında Erzincan'a yakışır bir stadyumun da temelini atacağız. Erzincan, şehrine sahip çıktığın gibi takımına da sahip çıkacaksın değil mi? Bu statları boşuna yapmıyoruz. Gençlerimiz, başarıdan başarıya koşsun diye yapıyoruz. Kayı köyünden çıkan ve memleket aşkıyla yollara düşen bu evladına sahip çıktığınız için sizlere binlerce kez teşekkür ediyorum."

Başbakan Yıldırım, Erzincan ile kalpten kalbe uzanan yollarının olduğunu, Erzincan'ı ihmal etmedikleri gibi Türkiye'yi de ihmal etmediklerini, yeni yatırımların açılışını yaparak Erzincan'ın değerine değer katacaklarını anlatan Yıldırım, "Artık açılışlara yetişemiyoruz. Her tarafta onlarca yüzlerce eser var. Çareyi toplu açılışta bulduk. Toptan açılış yapıyoruz." dedi.

"Erzincan 15 Temmuz'da destan yazdı"

Erzincanlıların, "vatanı sevmenin ustası" olduğunu, şehrin bunu İstiklal Savaşı'nda gösterdiğini kaydeden Yıldırım, Erzincan'ın ikinci istiklal mücadelesi 15 Temmuz'da bir kez daha kahramanlık destanı yazdığını anımsattı.

Geçen yıl 16 Nisan'da anayasa değişikliğine ilişkin referandum yapıldığını aktaran Yıldırım, Erzincan'ın, referanduma Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde, yüzde 61 oranla "evet" diyerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yol verdiğini belirtti.

Yıldırım, Erzincan'ın, milletin adamı, Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarını hiç yalnız bırakmadığını vurguladı.

16 Nisan'ın aslında kararın verildiği tarih olduğunu bildiren Yıldırım, "Ne karar verdi millet? Dedi ki 'Artık darbelerden bıktık. Bu vesayetten, kumpaslardan bıktık, artık iktidarı, hükümeti, Meclisi kendim belirleyeceğim. Öyle milletvekillerini seçip göndermek yok hem milletvekillerini seçeceğim hem de Türkiye'yi kim yönetecek ona da ben karar vereceğim.' dediniz, işe el koydunuz. 16 Nisan'da bunun yolunu açtınız." diye konuştu.

Yıldırım, 24 Haziran'ın, açılan bu yolun uygulamaya geçeceği tarih olduğuna işaret ederek, "16 Nisan'da oluşan irade, 24 Haziran'da sandığa yansıyacak ve 24 Haziran'da da milletimiz, ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirecek güçlü iktidarı, sürekli istikrarı sağlayacak kararı verecektir. Bugüne kadar milletimizin verdiği karar hiç yanlış olmamıştır. Milletin kararı başımız gözümüz üzerindedir." değerlendirmesini yaptı.

"16 yıllık iktidarın adıdır AK Parti"

"24 Haziran'da yeni bir tarih yazmaya hazır mısınız? İstikrar ve kalkınma için birlikte yürümeye var mısınız? Millete rağmen çatı kurmaya çalışanlara gereken cevabı verecek miyiz? Güçlü yönetim, güçlü Meclis için hazır mıyız?" sorularını yönelten Yıldırım'a, salondaki vatandaşlar "evet" karşılığını verdi.

AK Parti'nin, "16 yıllık iktidarın adı" olduğunu, AK Parti deyince akla köprüler, bölünmüş yollar, tüneller, havalimanları, hastaneler, hızlı tren ve barajların geldiğini, Türkiye'nin partisi AK Parti'nin, istikrar ve güvenin teminatı olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

"Yatırımlar bakımından ülkemizin cazibesini daha da artıracak adımları atıyoruz. Vatandaşla devlet arasındaki anlaşmazlıklara noktayı koyuyoruz. Birkaç gün önce kanun çıktı, bütün borçlar yeniden gözden geçiriliyor, bir barış, bir uzlaşma, vatandaşla el sıkışma dönemi başlıyor. Olur ya borcunuz vardı ödemediniz. O, takibe girdi, faizleri var. Bunların hepsini uzlaşacak ve el sıkışacak yasal düzenlemeyi yaptık. Ayrıca piyasayı hareketlendirmek, vatandaşlarımızın konut ihtiyacını karşılamak amacıyla konutta kampanya başlattık. Hem faiz oranları düşürülüyor hem de vadeler uzuyor. Tapu harçlarını da aşağı çektik. Çünkü biz önce milletim, önce ülkem diyoruz."