Konut Fiyat Endeksi

Konut fiyatlarındaki artış, en çok bu ilde gerçekleşti

Sektörden Haberler Emine Pile 16.02.2015
Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre Adana, ocak ayında fiyat artış oranı ile başı çekerek dikkatleri üzerine topladı.
ESD - REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi, konut fiyatlarındaki artış konusunda çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. 

Her ay konut sektöründe yaşanan değişimleri ve istatistik verileri ele alan REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi, yeni bir yıla girdiğimiz bu aylarda konut sektöründe yaşanan hareketlenmeyi verilere yansıttı. Ocak ayı sonuçlarına bakıldığında özellikle İstanbul, Ankara, Antalya gibi büyük şehirlerde yaşanan fiyat artışları vatandaşı bir süreliğine tedirgin etse de bu kez konut fiyat artışının en çok yaşandığı il şaşırttı. 

Ocak ayında İstanbul'u sollayan ve metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 1.87 oranında artarak ‘1' numaraya oturan Adana, fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatları sırasıyla İstanbul'da yüzde 1.13 oranında, Ankara'da yüzde 0.85 oranında, Kocaeli'nde yüzde 0.80 oranında Antalya'da yüzde 0.60 oranında, İzmir'de ise yüzde 0.36 oranında artış gösterdi.       

Peki kira artış oranları ne durumda? İşte detaylar...

Bursa'da ise fiyatlar azaldı!

Konut satış fiyatlarında bu illerde artış söz konusu olurken Bursa'da ise konut fiyatlarında yüzde 0.79 oranında azalma meydana geldi. 

Metrekare başına konut kira değerleri ise İstanbul'da yüzde 0.88 oranında artarak kiraların en çok yükseldiği şehir oldu.

Emlaktasondakika.com

konut fiyatları konut fiyatlarındaki artış Konut Fiyat Endeksi Adana daire fiyatları