Palmiye Park Renova / CDS Yapı - Ege Yapı

CDS Yapı - Ege Yapı firmasının Palmiye Park Renova projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
inanç kabadayı

'Kentsel dönüşüm, depreme alınan en büyük önlem'

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 03.03.2015
Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, kentsel dönüşümün, depreme karşı alınmış en büyük önlem olduğunu söyledi.
Gayrimenkul sektörünün lokomotif firmaları arasında yer alan Ege Yapı'nın patronu İnanç Kabadayı, emlaktasondakika.com'a, Deprem Haftası ile ilgili özel açıklamalarda bulundu. Kabadayı, kentsel dönüşüm sürevinin Türkiye açısından çok önemli olduğunu belirtti. İşte İnanç Kabadayı'nın çarpıcı açıklaması;

Türkiye jeolojik yapısı itibariyle doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine kadar farklı deprem kuşakları üzerinde yer alıyor. Hükümet tarafından Türkiye genelinde özellikle fay hattı üzerindeki illerde acil olarak başlatılan kentsel dönüşüm sürecinin aslında deprem karşısında ülke genelinde son yıllarda atılan en büyük adımlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Hem çarpık kentleşmenin önüne geçmeyi hem de yapı kalitesini Avrupa standartlarına taşımayı hedefleyen kentsel dönüşüm sayesinde depreme karşı başta dayanıklı ve tedbirli yapıların oluşturulması hedefleniyor. Bugüne kadar büyük acılar yaşamamıza neden olan deprem felaketlerinden artık ders çıkararak güvenli yapılar oluşturmak için gerçekleştirilen bu gibi girişimlerin kamu ve özel sektörün en büyük sorumluluğudur. Depreme dayanıklı yapıların yanı sıra halkımızın deprem felaketi karşısındaki bilgisi ve reaksiyonları da bir o kadar önemli. Vatandaşların olası bir felaket anında ve sonrasında neler yapılması gerektiği yönünde düzenli olarak tatbikatlara katılarak bu alanda deneyimli kurumlardan eğitimler alması gerekiyor. 

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

ege yapı inanç kabadayı deprem haftası kentsel dönüşüm