BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci

'Kentlere 'kadın eli' değmesi olumlu olacak'

Sektörden Haberler Emine Pile 25.11.2015
İnşaat sektörünün temsilcileri kentlere ‘kadın eli’ değmesinin olumlu olacağını belirtiyor.
İnşaat sektörü, yeni kabinenin kurulmasıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak göreve Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın getirilmesini sıcak karşıladı. Sektör temsilcileri kentlere ‘kadın eli' değmesinin olumlu olacağını belirtti.

Seçim sonrası oluşturulan yeni ‘A Takımı'ndan son derece umutlu olduklarını ifade eden BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, “İdari seçimler ekonomiye olduğu kadar iş dünyasının istikrarına da her zaman doğrudan etki etmiştir. Biz, bu yıl ülke olarak bu etkileri iki kat fazla yaşadık. Evet, sektörlerde dalgalanmalar oldu ancak 1 Kasım'dan sonra sandıktan çıkan sonuç güzel günlerin habercisi oldu. Önümüzde 4 yıl boyunca seçim atmosferini yaşamayacağımız bir sonuç çıkmasından iş dünyasının olumlu etkileneceğine, sektörlerin de ivmesini sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.

'MODERN ŞEHİRLEŞMEYE DAİR TEŞVİKLER BEKLİYORUZ'

Gündemin etkisiyle son birkaç aydır adımlarını yavaşlatan inşaat sektörünün 1 Kasım sonrası rahatladığını kaydeden Bezci, şunları söyledi:
“Modern şehirler kurma noktasında inşaat sektörü olarak hükümetin ve yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı'mızın başarılı çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyoruz. Göreve Fatma Güldemet Sarı'nın gelmesi ise bizi oldukça memnun etti. Mimarlık geçmişi olan meslektaşım bir ismi bakan konumunda görmek inşaat sektörü olarak bize güven veriyor. Yeni bakandan modern şehirleşmeye dair adımların atılmasına yönelik çalışmalar ve teşvikler bekliyoruz. Eminiz ki yeni bakanımızla kentlere değecek ‘kadın eli' modern Türkiye'nin şekillenmesine önemli katkı sağlayacak.”

Efe Bezci, “Besa Grup olarak, ülkemizi el ele yarınlara taşımak adına kaotik durumların son bulmasını diliyor, yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı'mız Fatma Güldemet Sarı ve tüm hükümet üyelerine önümüzdeki dönemde başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı Efe Bezci