Önay Life Residence / ÖNTU

ÖNTU firmasının Önay Life Residence projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
önay life residence

'KDV indirimi, sektör için önemli bir adım'

Sektörden Haberler Emine Pile 21.09.2016
Öntu Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bulut, 150 metrekareden büyük konutlarda uygulanan KDV indirimini değerlendirdi.
Öntu Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bulut, Bakanlar Kurulu kararı ile çıkan ve yüzde 18'lik KDV oranını yüzde 8'i indiren gelişme hakkında açıklamalarda bulundu. 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bulut "KDV indiriminin emlak vergi değeri bin lira üzeri olan daireleri ve kentsel dönüşüm projelerini de kapsamasıyla soru işaretleri ortadan kalktı. KDV iade talebiyle ilgili sorun netleşti. Yüzde 1 ya da yüzde 8 fatura kesilen konutlarda yüzde 18'le mal girişi müteahhitlerin maliyetlerine yansıyordu. Şimdi müteahhitler aradaki yüzde 10'luk KDV farkı yeminli mali müşavir vasıtasıyla maliyeden talep edilebilecek. Uygulamanın 31 Mart 2017'e kadar süre ile sınırlandırılması, projesi bitmeye yakın ve 7 aylık sürede elindeki projeleri bitirebilecek şirketler için yararlı olacak. Yeni bir projeye başlamış olan şirket 7 ayda projeyi bitiremeyeceği için uygulama üretimi arttıramayacak. Eğer buradaki amaç üretimi arttırmak, istihdam oluşturmak, sektörü canlandırmak ve ekonomiye katkı sağlamaksa süre olmaksızın bir düzenleme yapılmalı. Yine de bu uygulama sektör için önemli bir adımdır" açıklamasını yaptı. 

kdv indirimi Öntu Yartırım Ömer Bulut