artaş

'KDV avantajı yabancıları cezbediyor'

Sektörden Haberler Emine Pile 23.03.2017
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, gayrimenkul sektöründe uluslararası alanda düzenlenen fuarların önemine değindi.
Gayrimenkul sektöründe uluslararası alanda düzenlenen fuarların Türkiye ve sektörün tanıtımı açısından büyük avantaj sunduğunu söyleyen Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, "Geçtiğimiz yıllarda katıldığımız Fransa Mipim ve Dubai Cityscape fuarlarında da bunu bizzat tecrübe ettik" dedi. Türkiye'de yabancı yatırımcının 1 milyon dolar yatırımla vatandaşlık elde edebidiğini hatırlatan Çetinsaya, "Konut veya işyeri satın alımında da KDV ödemeyecek olması birçok yabancı ülke vatandaşını cezbediyor" diye konuştu. Çetinsaya, düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle birlikte yabancı yatırımcı ilgisinin arttığını kaydetti.

KAMPANYALARLA TALEP ARTI

Gayrimenkul sektörünün ülke ekonomisinin lokomotifi olduğunu vurgulayan Çetinsaya, "Bu konumunu da her geçen yıl daha da sağlamlaştırıyor. Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan kampanyalar talebi artırırken GYODER ve özel sektörün de sunduğu destekler yılın ilk çeyreği itibarıyla sektörü hareketlendirdi" dedi.

Süleyman Çetinsaya MIPIM Artaş