Çınarlı Bahçe / İş GYO

İş GYO firmasının Çınarlı Bahçe projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Kartla geneli

Kartal'da E-5'in alt bölgesi şantiye alanı gibi

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 05.02.2015
Yıllar önce ünlü mimar Zaha Hadid’in Kartal için çizdiği kentsel dönüşüm projesi gerçekleşemese de ilçede hummalı bir yapılaşma süreci söz konusu.
Kendi küllerinden doğan Kartal, İstanbul'un markalı konut, ofis ve rezidanslarının yeni gözdesi haline geldi. E5 aksı üzerinde birbirinin peşi sıra yükselen kulelerin yanında sanayi alanları da tek tek dönüşüyor. Emlak Konut GYO'nun yaptıracağı marina, İstmarin, Şua İnşaat ve Eczacıbaşı'nın arsaları, Selimoğlu Grup'un Haziran 2015'te teslim edeceği Residence Eagle, İş GYO'nun Manzara Adalar projesi ve Vartaş'ın kentsel dönüşüm çalışmaları bunlardan sadece bir kaçı. Bu projeler gerçekleştiği takdirde bölgenin çehresi tamamen değişecek.

Şimdi firmaların çalışmalarına tek tek göz atalım…

Eczacıbaşı'nın arsası lokasyonunu en çok dikkat çeken arasaları arasında yer alıyor.

İstmarin'de hafriyat çalışmaları büyük aşama kaydetti.

İstMarin, yüzüktaşı olacak

Emlak Konut GYO'nun Kartal'daki 64 bin 502 metrekarelik arsası üzerinde inşa edilen İstmarina, DAP Yapı imzası ile yükseliyor. Bünyesinde pek çok ilki barındıran karma proje, çok fonksiyonlu olacak. Lokasyonu, deniz manzarası, ticari üniteleri, marinaya yakınlığı ve ulaşım imkanları gibi bir çok avantaja sahip olan proje, Kartal'a değer katan projelerin başında geliyor. 

Manzarası da güzel kendisi de…

Manzara Adalar, E-5 Karayolu'na ve Kartal metro istasyonuna, 4 dakika, metrobüse 18 dakika, Kadıköy'e 27 dakika, Harem feribot iskelesine 25 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ise 19 dakika mesafede yükseliyor. 975 dairenin yer alacağı projenin yatırım değeri 305 milyon dolar. Sahil şeridine 1,5 kilometrelik yürüyüş mesafesinde olan projenin arsası 36 bin 724 metrekare. Buraya 313 bin 500 metrekare inşaat yapılacak ve proje 2018'in ilk çeyreğinde teslim edilecek.

Vartaş kentsel dönüşüm için arsa topluyor

Fikirtepe'deki Renovia ve Businist Office projeleri ile adını kitlelere duyuran Vartaş'ın göz kırptığı yeni bölge Kartal. Burada Eczacıbaşı'nın yaklaşık 250-300 dönümlük arsasına komşu lokasyona yoğunlaşan Vartaş, alınan bilgilere göre 29,5 dönümlük bir bölge ile görüşmelere başladı. Bir ay önce kentsel dönüşüm ofisine açan firma, daha fazla parsel ile anlaşmayı bekliyor. Bir diğer komşusu olan Selimoğlu Grup'un inşa ettiği Residence Eagle'de ise Haziran 2015'te yaşam başlayacak. Eczacıbaşı'nın arsasına imar izni alması, şüphesiz Vartaş'ın işlerini de tetikleyecek. 

Şua İnşaat'ın Arsası, Eczacıbaşı'nın Arsası'nın yanından İstmarin'in arkasına kadar geniş bir bölgeye yayılıyor.

Dev projenin ruhsat aşamasında

Markalı konut piyasanın önemli oyuncularından birisi olan Şua İnşaat'ta Kartal'ı üs edinen firmalardan. Yaklaşık 150 dönümlük arsa üzerinde 3 bin bağımsız bölüm gerçekleştirmeyi hedefleyen Şua İnşaat, ruhsat aşamasında. Firma, iddialı bir proje gerçekleştirmek için uzun zamandır performans sergiliyor. Bölgede kentsel dönüşüm de yapan firma en son 5 bin 500 metrekarelik bir arsayı daha portföyüne kattı. Toplam 460 bin metrekare inşaat çalışması yapmayı planlayan firma bu yıl çalışmalara başlamayı hedefliyor.

 

Zaha Hadid Kartal Vartaş Dap Yapı Selimoğlu İş GYO Emlak Konut GYO