Newada / ML Yapı

ML Yapı firmasının Newada projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
maltepe sahil konut projeleri

Kadıköy-Kartal metrosu, Maltepe'yi uçurdu!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 14.05.2015
Maltepe, özellikle Kadıköy-Kartal metrosunun ardından konut fiyatlarının hızla yükselmesiyle ön plana çıkıyor.
Anadolu Yakası'nın yükselen yıldızı Maltepe, son dönemde önemli yatırımlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Aktif olarak 2004 yılında, bölgede hareketlenmeye başlayan konut piyasası her geçen gün lokasyon bazında değer artışı sağlıyor.

Metroyla uçtu

Birçok firmanın boy gösterdiği Maltepe, Kartal'a olan komşuluğuyla da dikkat çekmekte. 2012 yılında hizmete giren Kadıköy-Kartal metrosuyla fiyatların adeta uçtuğu bölgede özellikle 2010 yılından sonra hızlı bir değişim içerisinde girdi.

Geniş konut tipleri yer almakta

Ağırlıklı olarak 3+1 konut türlerinin yer aldığı Maltepe bölgesinde son dönemde 2+1 ve 1+1 daire tipleri de ön plana çıkıyor. Bölgedeki konut projeleri bir araya getirildiğinde günlük ortalama konut satış sayısı 0,33 olarak belirlendi.

Sahil ve Dragos'ta rakamlar fırlıyor

Bölgede sahil yolu ve Dragos istikametinde ev fiyatları yükselirken, kuzeye doğru gidildiği takdirde rakamlar düşüşe geçiyor. Genel bazda Maltepe ele alındığında metrekare fiyatları 2 bin 300 lira seviyelerinden başlayıp 10 bin liralara kadar yükseliyor. Aynı lokasyonda 2014 yılı için belirlenen ortalama metrekare birim fiyatı ise 4 bin 600 lira bandında seyrediyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Kadıköy kartal metrosu maltepe konut projeleri maltepe daire fiyatları