İstanbul'da denize nazır sıra sıra binalar

İşte düşük aidatlı projeler!

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 27.10.2015
Yüksek aidat sorunu konut alacakların yanı sıra inşaat firmalarını da zorluyor. Konut alana ödeme fırsatı sunan firmalar, aidata da özen gösteriyor.
Havuz, park, spor salonu, çocuk eğlence alanları, alışveriş yerleri ve kafeler… Bunların hepsini içinde bulunduran bir sitede kim yaşamak istemez ki? Kira bedeline ulaşan aidatlar ev sahipleri ve kiracıları ek masrafa sokuyor.

İstanbul'da konut alınıp satılmasında en büyük etkendir aidat… Bazı projelerde neredeyse bir aylık kira ya da kredi taksidi bedeline ulaşan aidatlar ile İstanbul'daki metrekare başına aidat bedeli İzmir ve Ankara'nın üzerinde seyrediyor.

Maksimum aidat rakamlarında ise İstanbul Avrupa yakası 13,16 liralık değerle ilk sırada yer alırken, bunu 9,44 liralık fiyatla Ankara, 7,54 ile Anadolu yakası ve 4,01 TL ile İzmir takip ediyor.

Aidat konusunun markalı konut projelerinde ev satmada dezavantaj olduğu bu dönemde İstanbul'da konut aidatının yüksek olduğu projelerin yanı sıra, düşük aidatlı projeler de mevcut. Emlaktasondakika.com olarak düşük aidatlı projelerin ortalama metrekare fiyatlarını sizler için derledik;

İşte düşük aidatlı projeler;

Proje Metrekare birim fiyatı
Bizim Evler  1,65 lira (2015 için uygulandı)
Lokum Evler 1 lira ile 1,5 lira
Tema İstanbul 1 lira ile 1,5 lira
Avrupa Konutları TEM 1,15 lira ile 1,5 lira
Essenora  1,5 lira ile 2 lira
Moment İstanbul  1,5 lira
Makyol Yaşam Beylikdüzü 1,5 lira
Metropark  2 lira
Pashador 2 lira ile 2,5 lira
Rings İstanbul  2,5 lira
İstanbul Prestige Park 2,5 lira
Stüdyo 24 3 lira
Manzara Adalar 3 lira
Ayşe Özlem Kuruca/Emlaktasondakika.com

Bizim Evler Düşük aidatlı projeler