ana arterler

İstanbul'un meydan ve arterleri her gece temizleniyor

Sektörden Haberler Emine Pile 27.10.2016
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamaya göre halkın yoğun olarak dolaştığı meydan ve ana arterlerde çalışma başlatıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) halkın yoğun olarak dolaştığı meydan ve ana arterleri her gece deterjanlı su ile yıkıyor, görüntü kirliliğine neden olan unsurlar ortadan kaldırıyor.

Bu kapsamda halkın yoğun olarak dolaştığı meydan ve ana arterler, her gece katı atık, park ve bahçeler ile yol bakım ve onarım müdürlüğü ekipleri tarafından deterjanlı suyla yıkanıyor.

HER GECE 435 TON ATIK TOPLANIYOR 

Denetimlerde, sorunların tespiti yapılarak, yerinde çözüm programı kapsamında ekipler gece 00.00 saatinde temizlik çalışmasına başlıyor. Avrupa Yakası'nda 3, Anadolu Yakası'nda 2 olmak üzere toplam 5 bölgede çalışan ekipler, ana arter, cadde, meydan, bariyer ve tünellerle, oto bariyer sistemleriyle demir korkuluklarda yıkama işlemini gerçekleştiriyor. Duvar yazıları, kağıt ve süresi geçen bez afişler kaldırılarak, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan unsurlar ortadan kaldırılıyor. 

Aydınlatma, ulaşım, asfalt, mazgal kapakları, yağmur suyu kanalları kontrol edilerek, iş takibi için fotoğraflar çekiliyor. Eksiklik tespit edilen çalışmalar da İstanbul genelinde gece çalışmalarında ortalama 105 bin metrekare alan yıkanıyor, 157 metrekare alan süpürülüyor.

Her gece ortalama 435 ton atık toplanan çalışmalarda, 758 personel görev yaparken, meydan ve ana arterlerde 195 yıkama ve 130 süpürme aracı temizlik yapıyor, 5 mobil büfe hizmet veriyor.

ali er yabancıya konut satışı TÜİK Ağustos 2016 konut satışları