MIPIM

İstanbul, görkemli maketi ile MIPIM’de!

Sektörden Haberler Emine Pile 10.03.2015
Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olan MIPIM, dev İstanbul maketi ile yerli-yabancı yatırımcıyı hayran bıraktı.
Yatırımcıların son yıllarda gözünü diktiği, milyar dolarlık yatırımlara ev sahipliği yapan İstanbul, MIPIM'de görücüye çıktı. Fransa Cannes'da 93 ülkeden 500 yatırımcının katıldığı gayrimenkul fuarı MIPIM'in en görkemli katılımcısı olarak katılan İstanbul, dev maketi ile adeta görsel bir şova sahne oldu. 

MIPIM'in açılışında gerçekleştirilen basın toplatısında konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, yaptırdıkları Yaşayan İstanbul Maketi ile daha ilk günden öne çıktıklarını kaydetti. 

Yaşayan İstanbul Maketi ile MIPIM'de gövde gösterisi… 

MIPIM'e 21 Türk firmasıyla katılan Türkiye, dev maketi ile İstanbul Çadırı'nda yabancı yatırımcıya dev projeleri tanıtıyor. Sergilenen Kanal İstanbul, Üçüncü Havalimanı, Üçüncü Köprü, Avrasya Tüp Geçişi, Körfez Geçiş, Marmaray projeleri ile de Türkiye'nin yatırım potansiyeli gözler önüne sergileniyor. 

Yaşayan İstanbul Maketi'nde neler var?

96 metrekarelik büyüklüğü ile şimdiye dek yapılmış olan en büyük İstanbul maketi olma özelliği taşıyan Yaşayan İstanbul Maketi, capcanlı bir İstanbul profili çiziyor. İstanbul'da günün 1440 dakikasını birebir canlandıracak şekilde tasarlanan maket, isteğe göre proje sahiplerinin “Benim projem de burada yer alsın" demesi halinde kolayca büyütülebiliyor.

Emine Pile/Emlaktasondakika.com

Fatih Işık Fransa'dan aktardı

MIPIM İstanbul maketi gayrimenkul fuarı Yaşayan İstanbul Maketi